Dwie gry kontrolne rozegrali zawodnicy Górnika podczas pierwszego tygodnia letnich przygotowań.

Pierwszym rywalem był zespół Pomorzanina Toruń, z którym koninianie zmierzyli się w piątkowy wieczór na własnym stadionie. Biało-niebiescy pokonali czwartoligowca z Torunia wynikiem 2:1, a na listę strzelców wpisał się jeden z testowanych graczy, który bardzo ładnym uderzeniem pokonał bramkarza gości oraz Adam Krzos, finalizując indywidualną akcję z drugiej części gry.

Skład Górnika: Bartosz Kordylewski – Maciej Rojewski, Jakub Pluciński, Jakub Marzyński, Brajan Perliński, Wojciech Słowiński, Adam Kozajda, Mikołaj Czajka, zawodnik testowany I, Aleks Sieradzki, Kacper Babacz. Zagrali także: Igor Witczak, Wiktor Czajkowski, Adam Krzos, zawodnik testowany II.

W sobotę natomiast trener Rozmarynowski desygnował do gry głównie zawodników, jakich w piątkowym spotkaniu nie oglądaliśmy na murawie, a także reprezentantów rocznika 2006, trenujących od początku okresu przygotowawczego z pierwszym zespołem. Gracze Górnika, pomimo swoich szans na zdobycie bramki, musieli uznać wyższość Noteci Gębice, przegrywając 0:4. Gospodarze trafiali do siatki dwukrotnie w pierwszej i drugiej połowie.

Skład Górnika: Dawid Chochenzy – Wiktor Rojek, Tomasz Słowiński, Dawid Raczyński, Nikodem Duczmal, zawodnik testowany I, Kacper Szurgot, zawodnik testowany II, Antoni Maciaszek, Kacper Kubiak, Szymon Jaworski. Zagrali także: Jakub Pluciński, Rafał Steczyński, zawodnik testowany III

Teraz przed biało-niebieskim zespołem chwila przerwy i następny tydzień pracy, który przyniesie kolejne dwa mecze sparingowe.