26 sierpnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Psa🐕🐩🦮🐕‍🦺!

To wspaniale, że obchodzone jest to święto, bo jest to doskonała okazja do uczczenia naszych wiernych towarzyszy i przyjaciół na czterech łapach. Pies w literaturze odgrywał istotną rolę, występuje w wielu książkach, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Przykłady to „Biały kieł” Jacka Londona,czy też seria książek „Był sobie pies” W. Bruce Camerona oraz nasz polski Reksio.W tym celu przygotowaliśmy dla Was naszą witrynę „Okno na książki”, gdzie możecie zobaczyć (i wypożyczyć) wiele wspaniałych pozycji, które zawierają piękne opisy psów, historie o ich przyjaźni z ludźmi, a także poradniki dotyczące opieki nad psami, treningu i psiej psychologii. To świetny sposób, aby przyciągnąć uwagę czytelników i zachęcić ich do odkrywania literatury związanej z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Biblioteki są wspaniałym miejscem dla miłośników książek, gdzie można czerpać wiedzę, podróżować w świat wyobraźni i znaleźć spokój w lekturze. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Psa możecie zorganizować dzieciom czytanie fragmentów książek związanych z psami lub opowieściami, w których psy odgrywają ważną rolę.

Czy zaproszenie do Biblioteki nie brzmi zachęcająco? Do zobaczenia w Filii Starówka 😁