Ponad 300 osób bawiło się podczas koncertu z piosenkami zespołu Abba ,,Mamma Mia” ! To nasz rekord, jeśli chodzi o letnie koncerty w Muzeum Okręgowym w Koninie. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na długo zostanie w Waszej pamięci !

Na scenie, w ramach Muzycznych Podróży MDK, mogliśmy podziwiać śpiew Wojowników Światła, taniec Top Dance MDK Konin oraz muzykę w wykonaniu: Adam Urbaniak – gitara, Jacek Kosowski – gitara basowa, Andrzej Jaśniewicz – perkusja, Robert Goździewicz – instrumenty klawiszowe. Wokalistów przygotowały: Sylwia Dziardziel i Valeria Kovalova.

Piękną grafikę zespołu wykonał Henryk Jeziorski.

W trakcie mogliśmy posłuchać największych przebojów zespołu między innymi : „Chiquitita”, „Mamma Mia” czy „Dancing Queen” . Podczas ,,Waterloo” w stronę widowni pofrunęły kolorowe bańki.

Rozstrzygnęliśmy również konkurs na najlepszy strój z lat 70. Karnety-wejściówki na wszystkie letnie koncerty MDK organizowane w muzeum w przyszłym roku trafiły do trzech fantastycznie przebranych mieszkanek Konina.

Koncert z piosenkami Abby był trzecim letnim koncertem MDK w muzeum w tym roku. Wcześniej mogliśmy posłuchać piosenek Anny Jantar i Ireny Jarockiej.

Na koncerty w muzeum zapraszamy serdecznie za rok !

Fot. Olga Marcinkowska