LABORATORIUM MŁODEGO LIDERA – 4 Klucze do sukcesu

Na początku września 2023 ogłosimy nabór młodzieży w wieku 14-18 lat z Konina i powiatu konińskiego do nowego, bibliotecznego projektu pt. LABORATORIUM MŁODEGO LIDERA – 4 Klucze do sukcesu. Na realizację założeń projektu Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie otrzymała dotację z Fundacja Empiria i Wiedza.

Projekt związany jest z kształtowaniem umiejętności komunikacyjnych, kompetencji liderskich, motywacji, poszukiwania i rozwijania talentów, a jego celem jest pomoc w kształtowaniu kompetencji 4K (KREATYWNOŚĆ, KOOPERACJA, KOMUNIKACJA, KRYTYCZNE MYŚLENIE) poprzez cykl warsztatów dla młodzieży, które pomogą w osiągnięciu dobrego startu w dorosłe życie i odnalezieniu się w trudnych sytuacjach. Kompetencje społeczne kształtowane dzięki projektowi, pomogą młodym ludziom w efektywnym, umiejętnym i sprawniejszym funkcjonowaniu w społeczeństwie oraz w łatwiejszym nawiązywaniu relacji z innymi, kształtowaniu pracy w zespole, nabywaniu umiejętności autoprezentacji, negocjacji i wywierania wpływu społecznego.

Do realizacji wymienionych założeń projektowych zaprosiliśmy trenerki i psycholożkęz wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem.

Poznajcie BEATĘ, MAGDĘ, ALDONĘ –🦒to ich znak rozpoznawczy ❤

Beata Kubsik

Aktywistka edukacyjna, która współtworzy popularną platformę dla nauczycieli EDU_dzielnia. Specjalistka edukacji wczesnoszkolnej. Doradczyni metodyczna w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie. Od wielu lat pomaga w planowaniu, realizacji i ocenie efektów procesu dydaktycznego oraz w zakresie tworzenia nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela z wykorzystaniem innowacji, metod aktywizujących, technologii informacyjnych.

Autorka artykułów metodycznych i innowacji pedagogicznej „Mówię językiem żyrafy. Minimediacje w naszej klasie” 2021/2022. Realizatorka warsztatów dla nauczycieli między innymi z zakresu oceniania kształtujące, OK zeszytu, porozumienia bez przemocy. Kocha żyrafę i oswaja szakala. Wierzy w siłę dialogu. Stawia na relacyjną szkołę. Pracuje metodą projektu. Wychowuje pokolenia dzieci czytających, gdyż uwielbia czytać innym.

Współpracuje z Księgarnią Tuliszków i Wydawnictwem IBIS. Współautorka kilku scenariuszy do książki Marka Michalaka „Opowieści o tym, co w życiu ważne” i kart wyzwań Myszaka do książki Katarzyny Ryrych „O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”. Jej mottem jest myśl: „Ucz tak, jakbyś chciał (-a), aby uczono Twoje dziecko”. Ufa, że uczennice i uczniowie mogą do szkoły przybiegać z radością i niesłabnącą ciekawością świata niezależnie od swojego wieku. Niegasnącej energii dostarcza jej kontakt z przyrodą i wspierająca rodzina. Prywatnie mama zarówno dorosłego człowieka jak i nastolatka. Kocha jazdę na wrotkach i podróże.

Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka

Trenerka, inspiratorka zmiany w Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Współtworzy popularną platformę dla nauczycieli EDU_dzielnia. Polonistka w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie oraz w Niepublicznej Szkole Montessori Odkrywcy Świata. Od ponad 30 lat zmienia polską szkołę i konsekwentnie pracuje na rzecz tego, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej i ciekawiej, a praca nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek była bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Wprowadza do szkół i prowadzi programy, które pomagają młodym ludziom zrozumieć świat, rozwijają krytyczne myślenie, wiarę we własne możliwości, uczą przedsiębiorczości i odpowiedzialności, zachęcają do angażowania się w życie publiczne i działania na rzecz innych. Realizuje autorskie warsztaty dotyczące oceniania kształtującego, OK zeszytu, dziecka bez stopni, Szkoły Uczącej Się. Kolekcjonerka żyraf, która wierzy, że z każdym można znaleźć porozumienie. Uwielbia czytać, a właściwie połyka książki w całości. Współpracuje z Księgarnią Tuliszków i Wydawnictwem IBIS. Współautorka kilku scenariuszy do książki Marka Michalaka „Opowieści o tym, co w życiu ważne” i Katarzyny Ryrych „O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”. Popularyzuje hasło „Nauczycielka to brzmi dumnie i jestem dumna, że nią jestem”. Wychowuje pokolenia dzieci dyskutujących i otwartych na świat. Prywatnie mama dwóch dorosłych synów i jednego nastolatka. Uwielbia leniuchować na łonie przyrody z dobrą książką i kawą latte. Właścicielka charakternej jamniczki i czarnej kotki z ADHD.

Aldona Olesiak

Pasjonatka edukacji, w której na pierwszym miejscu stawia człowieka i dbałość o relacje. Z wykształcenia nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Obecnie nauczycielka konsultantka w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, koordynatorka procesowego wspomagania szkół, trenerka, edukatorka. Bliska jej jest koncepcja uczenia się przez całe życie. Uczestniczy w licznych szkoleniach dotyczących kompetencji kluczowych, współpracy zespołowej, pracy metodą projektu, kreatywności i innowacyjności, doradztwa zawodowego organizowanych, komunikacji interpersonalnej i współpracy w grupie. Zdobytą wiedzę i umiejętności natychmiast przekłada na budowanie własnego warsztatu pracy. Inicjowała i realizowała wspólnie z młodzieżą, we współpracy z lokalnymi władzami i mieszkańcami, wiele programów, akcji, projektów edukacyjnych i warsztatów szkoleniowych. Uwielbia pracę metodą projektu. Prowadziła grupy młodzieży między innymi w projektach: Młodzieżowe Aktywizacje (gmina Powidz i gmina Kawęczyn); Młodzieżowe Inspiracje (Gmina Golina)- (współpraca z CWRKDiZ w Koninie); Jak nie być samotnym w szkole? (II LO w Koninie, Masto Konin, New School Oslo). Jest koordynatorką ds. programu profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów” Fundacji UNAWEZA w województwie wielkopolskim. Lubi zarówno duże wyzwania jakimi są działania z nauczycielami i młodzieżą, z którymi stara się małymi krokami zmieniać edukacyjną rzeczywistość, jak i małe osobiste przyjemności spotkania z bliskimi, podróże, książki, teatr i kino europejskie.

Do zobaczenia wkrótce ❤

Projekt dofinansowany przez Fundacja Empiria i Wiedza w programie InwestorJa.

#4Kluczedosukcesu#LABORATORIUM_MŁODEGO_LIDERA_4Kluczedosukcesu#fundacjaempiriaiwiedza#inwestorja#mbpkonin#kreatywność#komunikacja#kooperacja#kreatywnemyślenie#kompetencje4k#Konin_ZieloneMiastoEnergii#koninenergialudzi