Dwa wydarzenia, dwa dni niezwykłych artystycznych przeżyć i spotkań z artystami z najwyższej półki – właśnie tak wkraczamy w nowy sezon kulturalny w Koninie❗

ℹ#InauguracjaRokuKulturalnego 2023/2024 rozpoczęła się wtorkowym występem Krystyny Jandy monodramem „MY WAY”. Natomiast wczorajsze spotkanie rozpoczął utalentowany puzonista, uczeń Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Koninie, Damian Kołodziejczak. Młody artysta wykonał „Colores” Steven’a Verhelst’a przy akompaniamencie Michała Ziobrowskiego. Następnie nie zabrakło tradycyjnego filmu, który przywołał to, co wydarzyło się w ciągu minionych 12 miesięcy na kulturalnej scenie naszego miasta.

Przed wręczeniem nagród i stypendium konińskim artystom i animatorom kultury, Prezydent Miasta Konin Piotr Korytkowski, poprosił, aby uczestnicy zgromadzeni w Konińskim Domu Kultury, uczcili pamięć Joanny Kowalczykiewicz, pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koninie, która była ściśle związana z kulturą miasta. – Asia odeszła przedwcześnie, kilka miesięcy temu, ale jej nieobecność jest odczuwalna dzisiaj – podkreślił prezydent.

– Wierzę w kulturę, proszę Państwa! Nie mówię tego, by Wam – bohaterom dzisiejszego wydarzenia – się przypodobać. Jestem aktywnym odbiorcą kultury i lubię wystawiać na próbę swoją wrażliwość. W naszym mieście odbywa się kilkaset różnych wydarzeń i ostrzegam, że kolejny rok nie będzie uboższy. Szykujcie się na kolejne! – mówił podczas inauguracji prezydent.

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali:

🟡 Danuta i Henryk Drzewieccy,

🟡 Dagmara Frydrychowicz,

🟡 Agnieszka Łapaj-Lewandowska,

🟡 Katarzyna Mijakowska,

🟡 Andrzej Moś,

🟡 Dorota Pasek,

🟡 Krzysztof Pydyński,

🟡 Beata Stanisławska-Zielak.

Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Konina otrzymał Damian Kołodziejczak.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy 💚❗

Wieczór uświetnił koncert „Argentyńska Noc” w wykonaniu Łukasza Kuropaczewskiego, który swoją przygodę z gitarą 🎸 rozpoczynał w konińskiej szkole muzycznej oraz wirtuoz 🪗 akordeonu Marcin Wyrostek. Artystom towarzyszyła Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

_______________

#KulturalnyKonin | #InauguracjaRokuKulturalnego | #MiastoKoninMecenasemKultury