Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zakupiła dla Państwa bilety na spektakl w Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie pt. ,,Podróże przez sny i powroty”.

DARMOWE BILETY można odbierać w Wypożyczalni Głównej MBP w Koninie.

Spektakl:

👉6 października, godz. 19.00

👉Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, sala widowiskowa, ul. Przemysłowa 3D, Konin.

👉Liczba biletów ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zakup biletów możliwy był dzięki realizacji projektu LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI 2. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na niezwykły spektakl ,,Podróże przez sny i powroty” w wykonaniu Trzeciego Teatru Lecha Raczaka i Trio Targanescu.

Autorem tekstu jest nieżyjący już Lech Raczak, polski reżyser teatralny, teatrolog, dramatopisarz i nauczyciel akademicki. Współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia i jego kierownik artystyczny. Dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Malta Festival Poznań. Narracje prowadzi Wojciech Siedlecki i Waldemar Ratuszniak. Równorzędnym partnerem projektu jest Trio Targanescu, którego muzyka znakomicie ilustruje kolejne senne podróże Raczaka. ,,Bo, jak ktoś powiedział, tylko przez sen Pan Bóg może wyznać, że nie udał mu się realny świat.” – powiedział kiedyś Lech Raczak.

I na tym podłożu spotkała się muzyczna poezja Trio Targanescu i niezwykłe, pozornie tylko prozatorskie relacje, niemal raporty ze snów Lecha Raczaka. Powstał spektakl nieokreślony, bo nie jest to koncert przerywany gadaniem, jak przewrotnie sugeruje Raczak. Muzyka jest nie tylko tłem do sennych opowieści, ale staje się niepokojącym, zapadającym w pamięć hołdem dla pamięci, poezji, rozstań ostatecznych. I niezwykłego talentu Lecha Raczaka. Po tym spektaklu nikt nie wychodzi obojętny, wielu ukradkiem ociera łzy.

Spektakl otrzymał I nagrodę podczas Letniej Sceny 2017 XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych w Łodzi.

Tekst, scenariusz, reżyseria: Lech Raczak

Muzyka: TrioTarganescu – Arnold Dąbrowski, Katarzyna Klebba, Paweł Paluch

Scenografia i światło: Krzysztof Urban

Narrator: Wojciech Siedlecki i Waldemar Ratuszniak

Rysunek na plakacie: Małgorzata Walas-Antoniello

I nagroda podczas Letniej Sceny 2017 XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych w Łodzi