,,Człowieczy los”, ,,Tańczące Eurydyki” czy ,,Wróć do Sorrento? ” piosenki z repertuaru Anny German usłyszymy podczas pięknego koncertu z cyklu ,,Jesienna Zaduma” 3 listopada o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Na scenie zaśpiewają młode artystki z Akademii Wokalnej MDK pod kierownictwem Sylwii Dziardziel i przy akompaniamencie Roberta Goździewicza.

Anna German – polska piosenkarka i kompozytorka, aktorka, z wykształcenia geolog. Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo, Wiesbaden, Bratysławie, San Remo, Neapolu, Viareggio, Cannes, Ostendzie, Sopocie, Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze. Była pierwszą Polką, która wystąpiła w San Remo. Dwukrotnie uznana za najpopularniejszą polską piosenkarkę wśród Polonii amerykańskiej (1966, 1969). Zdobywczyni złotej płyty za longplay ,,Człowieczy los” nagrany w 1970 roku.

Śpiewała w siedmiu językach: polskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i po łacinie. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim. Zadebiutowała w 1960 roku we wrocławskim „Kalamburze”. W 1967 roku jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu w San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej.

Jej ostatnia polska płyta została zarejestrowana w 1979 roku.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie MDK.