O uzależnieniach, emocjach i manipulacjach rozmawiać będziemy z młodzieżą podczas Rocka z Mikołajem. Na muzyczne spotkanie z zespołem Telephatia, połączone z profilaktyką uzależnień, zapraszamy do Konińskiego Domu Kultury 30 listopada. A 1 grudnia, na finał Rocka z Mikołajem, wystąpi zespół LemON!

Rock z Mikołajem to wydarzenie, które na stałe wrosło w pejzaż muzyczny Konina. W ramach projektu Koniński Dom Kultury realizuje program profilaktyczny ,,Psychologia pozytywna, wzmocnienie emocjonalne z profilaktyką uzależnień”. Program ma na celu wzmocnienie samoświadomości młodych osób, nabycie przez nich wiedzy i umiejętności samoobrony przed „wyłączeniem” z życia codziennego i manipulacjami, na które są narażeni w życiu codziennym, szkolnym oraz w cyberprzestrzeni.

Rozmowy z młodzieżą poprowadzą terapeuci: Andrzej Piasecki i Grażyna Graszek. Oprawę muzyczną zapewni zespół Telephatia. Projekt skierowany jest do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Zapisy na wydarzenie przyjmuje impresariat KDK (tel: 63 211 31 33 w. 29)

Muzyczne warsztaty odbędą się w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury w czwartek, 30 listopada. O godz. 9.00 zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, o godz. 12.00 uczniów szkół średnich. Spotkanie trwa około 2,5 godziny.

Projekt adresowany jest do szkolnych grup zorganizowanych. Cena biletu 7 zł.

Na finał Rocka z Mikołajem – 1 grudnia – odbędzie się akustyczny koncert grupy LemON z liderem Igorem Herbutem.

Igor Herbut zaprasza na spotkanie miłośników akustycznych brzmień oraz wszystkich tych, którzy kochają dobrą polską muzykę.

– Jesteśmy wdzięczni za Wasze maile, wiadomości i rozmowy. To dzięki Wam powstał pomysł trasy unplugged – mówi Igor Herbut.

LemON to polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta.

Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

1 grudnia muzycy zagrają w Koninie. To będzie pełen magii, dobrych myśli i oddechu wieczór.

Zapraszamy 1 grudnia (piątek) o 18.00. Bilety: 110 zł, do nabycia w kasie KDK oraz przez stronę kdk.konin.pl w zakładce KupBilet (nie pobieramy opłaty serwisowej).