ℹ️ Trwa budowa drogi dla rowerów 🚵‍♀️ na Alejach 1 Maja. To pierwszy etap prac 👷‍♀️w ramach projektu „Rowerowy Konin – droga dla rowerów na Alejach 1 Maja” z Koniński Budżet Obywatelski. Dobiegają też końca prace nad dokumentacją projektowo-kosztorysową dla drogi dla rowerów o długości ponad 1,6 km.

🔸Trasa będzie służyć rowerzystom 🚴‍♀️ do poruszania się przez centrum miasta na osi wschód-zachód. Projekt zakłada budowę drogi dla pieszych o szerokości min. 2 m i drogi dla rowerów o szerokości 2 m. Nawierzchnia chodnika zaprojektowana została z kostki betonowej, a nawierzchnia drogi dla rowerów wykonana zostanie z mieszanki mineralno-asfaltowej.

🔹 Do końca roku powinien zostać zakończony pierwszy odcinek trasy polegający na przebudowie ul. Aleje 1 Maja w zakresie budowy drogi dla rowerów na odcinku od ul. św. M. M. Kolbego do ul. R. Traugutta.

🔸 Cała dokumentacja projektowa wraz z realizacją I etapu wyniesie 💴 ponad 800 000 zł.

🔹 Pierwszy etap, nie znaczy ostatni… Liczymy na realizację pozostałych etapów w ramach projektu „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim”.

________

#Konin_EnergiaLudzi#KBO#budżetobywatelski#trasadlarowerów#ZDM