Z tytułami Mistrzyń Świata wróciły z Czech tancerki zespołu tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury. W Mistrzostwach Świata Federacji WADF (World Dance Championship Liberec), które odbyły się od 26 do 27 listopada w Czechach, Koniński Dom Kultury i miasto Konin reprezentował ZT CODA. Z Mistrzostw wróciły z nagrodami i pucharami.

Reprezentacja CODY brała udział w zmaganiach w kategoriach Artistic Dance Show między innymi w solówkach, duetach i małych grupach.

Tancerki ocenione zostały przez jury bardzo wysoko. Doceniono ich umiejętności, styl a także choreografię. Te przypomnijmy tworzą dla CODY instruktorki zespołu Klaudia Cembrowicz i Marta Merdzińska.

Oto wyniki tancerek ZT CODA z World Dance Championship Liberec 2023.

– Coda Elite -z choreografią ,,Niezapomniana podróż” – 1 miejsce (Mistrzostwo Świata)w kategorii Artistic Dance Show small team Adults

– Hanna Kolczyńska – 1 miejsce (Mistrzostwo Świata) w kategorii Artistic Dance Show Solo Junior 2

– Gabriela Siuda – 3 miejsce (drugie wicemistrzostwa świata) w kategorii Artistic Dance Show Solo Junior 2

– Klaudia Wadelska – 3 miejsce (drugie wice mistrzostwo świata) w kategorii Artistic Dance Show Youth&Adults

– Gabriela Siuda i Klaudia Wadelska -2 miejsce (wicemistrzostwo świata) w kategorii duety Artistic Dance Show Youth&Adults

– Nadia Tomczak i Adrianna Bryl – 4 miejsce w kategorii duety Artistic Dance Show Junior 1

– Adrianna Bryl – 6 finałowe miejsce w kategorii solo Artistic Dance Show Junior 1

– Nadia Tomczak – 7 miejsce w kategorii solo Artistic Dance Show Junior 1

WOW! GRATULUJEMY!

Jak podkreśla Klaudia Cembrowicz, instruktor ZT CODA, na pochwałę zasługuje bardzo dobra organizacja Mistrzostw. Dodać trzeba, że zawody w Libercu były ostatnimi w tym sezonie, gdzie tancerze mogli zaprezentować choreografie z tego roku.

– Jestem bardzo dumna i wzruszona, że dziewczyny mogły reprezentować KDK i Konin na arenie międzynarodowej. Bardzo im gratuluję! – mówi Klaudia Cembrowicz.