Ucieczkowe przedmioty jeńców wojennych, dostarczane im przez amerykański i brytyjski wywiad. Chowane w grze „Monopol” jedwabne mapy, pieniądze i dokumenty. Kompasy w guzikach, mini mapy ucieczkowe w ołówku. Zdjęcia stereoskopowe i anaglifowe. Rozklejane karty do gry z drogą ucieczki. Niezwykłe, sensacyjne historie, w których istnienie trudno było uwierzyć.

W dniu 28 listopada 2023 roku zaprosiliśmy na „Spotkanie z Eskadrą Kościuszkowską. Gry, sensacja, edukacja” podczas którego zaprezentowaliśmy techniki aktywnej treści. Przestrzenne zdjęcia, rzeczywistość VR, wciągnęła gości w niezwykły świat historii, której jeszcze nie widzieli.

Na uczestników czekała olbrzymia gra planszowa “Dywizjon 303”, podczas której podejmowane decyzje miały wpływ na sukces lub klęskę RAF-u i Luftwaffe a na historycznych tablicach, najmłodsi rozegrali partyjkę Darta.

Zdjęcia 3 D, oraz technologia VR 360 pozwoliła poczuć niezwykłą przestrzeń historii a przedmioty ucieczkowe wykorzystywane przez pilotów – jeńców wojennych, dostarczane do obozów przez amerykańską oraz brytyjską agencję wywiadu zadziwiły chyba wszystkich.

Przeżyliśmy historię, przeznaczoną dla Tych Nielicznych !

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Konina.

#Energialudzi, #Konin_Tu_płynie_energia