400 paczek ze świątecznymi potrawami  otrzymają najbardziej potrzebujący mieszkańcy Konina. – Świąteczne potrawy otrzymają osoby samotne, z niepełnosprawnościami, starsze, niesamodzielne i bezdomne – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie (MOPR) Małgorzata Rychlińska.

Będą to tradycyjne dania wigilijne: barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, filet z ryby, kapusta z grochem krokiet i czekolada. Do każdego zestawu dodane będą również jabłka. W piątek, 22 grudnia, część mieszkańców odbierze potrawy w siedzibie MOPR-u, pozostałym potrzebującym – m.in. przebywającym na terenie ogródków działkowych, w schronisku, w noclegowni, tym, którzy nie mogą wyjść z domów – zostaną one dowiezione.

Od wielu lat Miasto Konin czyni starania, aby w tym szczególnym świątecznym czasie nikt potrzebujący nie pozostał głodny. Wcześniej, przed pandemią, regularnie odbywały się miejskie, otwarte Wigilie. Niestety nie wszyscy potrzebujący mogli na nie dotrzeć, dlatego od kilku lat jest to pomoc celowana. Miasto, poprzez MOPR, przekazuje świąteczne paczki żywnościowe bezpośrednio osobom potrzebujących wsparcia.

Z poważaniem

Aneta Wanjas

Rzecznik prasowa
Prezydenta Miasta Konina