Wspieramy kobiece talenty – Bal Kobiet 2024

Niech żyje bal! – zaśpiewa 1 marca w Oskardzie ponad sto kobiet, które poprzez wspólną zabawę i integrację wesprą utalentowane uczennice ze szkół ponadpodstawowych w Koninie. Wydarzenie organizuje Konińska Rada Kobiet.

Wśród proponowanych atrakcji są m.in. pokaz mody, występy taneczne, fotobudka, a także licytacje i loterie. O muzyczną oprawę zadba DJ Toro, a dekoracje zapewni firma ProArti. Będą serwowana kolacja i zimny bufet z przekąskami.

Podczas wydarzenia poznamy młode, utalentowane koninianki. Każda ze szkół średnich została poproszona o wytypowanie jednej wybitnej uczennicy, której przydałoby się wsparcie finansowe na dalsze kształcenie i rozwijanie pasji. Wszystkie dostaną stypendium, które przekaże Konińska Rada Kobiet z pieniędzy zebranych podczas balu – z wpisowego oraz z licytacji i loterii.

– Chcemy dmuchnąć w skrzydła uzdolnionym dziewczynom, ale też – poprzez ten symboliczny gest – pokazać, jak wiele jako kobiety możemy zdziałać razem. Jak ważna jest społeczna siatka wsparcia i że czasem z czegoś małego rodzą się wielkie rzeczy – mówi Olga Żaryn, przewodnicząca Konińskiej Rady Kobiet. – Bal to też okazja do integracji, wymiany kontaktów, inspiracji i nowych pomysłów.

Na Balu Kobiet będą się bawić wyłącznie panie, mile widziane mieszkanki Konina i całego regionu. Bilety można kupować w Klubokawiarni NOT w Oskardzie, w Fabryce Pereł albo w ProArti. Możliwa jest też płatność blikiem. Szczegółowe informacje na plakacie.