24. Gala Powiatu Konińskiego już w najbliższy czwartek!

Samorząd powiatu wyróżni osoby i podmioty za najlepsze inicjatywy oraz praktyki w 2023 r. Kolejnych sześcioro laureatów „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego poznamy 8 lutego na uroczystej Gali.

W najbliższy czwartek, o godzinie 16.00, w Konińskim Domu Kultury odbędzie się najważniejsze wydarzenie kulturalne powiatu – Gala Powiatu Konińskiego.  Zgodnie z ideą uroczystości, kulminacyjnym punktem jej programu będzie ceremonia wręczenia statuetek „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”Przyznawane od dwudziestu czterech lat wyróżnienia są wyrazem uznania i podziękowania samorządu powiatu dla lokalnych liderów. Służą również promocji przedsiębiorczości i postaw społecznych, by stały się one inspiracją do aktywności dla innych mieszkańców naszego powiatu.

– Nasze życie zmienia się z dnia na dzień wraz z rozwojem wszystkich gmin leżących w granicach powiatu. Główny wpływ na ten rozwój mają nasi lokali liderzy, którzy swoją aktywnością w różnych sferach życia społecznego i gospodarczego budują siłę oraz znaczenie powiatu w kraju i poza jego granicami. Organizowana, co roku, Gala pokazuje jak wielki potencjał naszego powiatu stanowią jego mieszkańcy.   Na najbliższej uroczystości podsumujemy też dobiegającą końca, VI kadencję Rady Powiatu Konińskiego, a także wrócimy do początków naszego samorządu w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia istnienia powiatu. Nie zbraknie też innych atrakcji – mówi Stanisław Bielik starosta koniński.

Podczas 24. edycji Gali za zasługi na rzecz rozwoju powiatu w obszarze gospodarki, kultury, sportu i turystyki oraz działalności społecznej uhonorowanych zostanie sześcioro przedstawicieli powiatowej społeczności, wyłonionych spośród dwudziestu siedmiu kandydatów zgłoszonych do nagrody za aktywność w 2023 r.

Galowe popołudnie umili muzyka i śpiew. Na scenie zaprezentują się rodzimi artyści: Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie oraz młoda wokalistka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie – Agata Nawrocka. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Estrada Regionalna „Równica” z Ustronia, który zaprezentuje się w repertuarze nawiązującym do kultury i tradycji Śląska Cieszyńskiego.

Marta J. Bagrowska

Powiatowy rzecznik prasowy