Trzeźwienie przez kulturę z Janem Budziaszkiem!

Organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają do auli pod plebanią przy parafii św. Wojciecha na spotkanie ze słynnym perkusistą zespołu Skaldowie Janem Budziaszkiem. Niedziela, 25 lutego o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Jan Budziaszek, od ponad 57 lat jest perkusistą zespołu Skaldowie, jazzmanem współpracującym z największymi gwiazdami estrady. Grał m.in. z Jarosławem Śmietaną w grupie Extra Ball, w Kwartecie Tomasza Stańki, współpracował z Marylą Rodowicz, grupą Pod Budą, oraz z New Life’m. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych: Norymberga, Jazz Jamboree, Bratysława, Berkeley, Reno. Objechał cały świat, grając w popularnych klubach, ucząc się od najlepszych. Zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał ponad 30 płyt, jest autorem muzyki dla teatru i telewizji. Jest pomysłodawcą i organizatorem koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbywa się corocznie w dniu Bożego Ciała w Rzeszowie.

Napisał kilka książek, a jako świecki rekolekcjonista, jeździ z rekolekcjami po całej Polsce i po świecie. Od zakładów karnych, przez ośrodki dla narkomanów, po seminaria i parafie. Często powtarza:„każdy człowiek, którego spotykam na swojej drodze, jest w czymś lepszy ode mnie, jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny na kuli ziemskiej. A wszelkie piękno – muzyka, poezja, malarstwo – jest po to, by zachęcało do pracy. By w głowie piekarza, który był na moim koncercie, zrodziło się marzenie: jutro upiekę najlepsze bułki na świecie!

Na spotkanie z tym niezwykłym perkusistą zapraszamy po 15 latach jego nieobecności w Koninie! Czas, żeby opowiedział nam, co zdarzyło się w jego życiu, w życiu Polaków, których spotyka podczas swoich podróży…Jest bowiem ciągle w drodze, prawdziwy długodystansowiec!

Przypominamy, że projekt finansowany jest ze środków miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Anna Wysocka