Rozśpiewani, utalentowani – zbliża się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Ile piosenek, tyle opowieści, uczuć i wrażeń. Wszystko to w odpowiedniej interpretacji stanowi idealną całość. Z pewnością zadbają o to utalentowani młodzi wokaliści i młode wokalistki z subregionu konińskiego podczas 42. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który 2 marca CKiS w Koninie organizuje wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ślesinie. Na koncert finalistów zapraszamy na g. 13.00 do M-GOK, wstęp wolny.

Kogo zobaczymy i posłuchamy? W koncercie finałowym wystąpi 28 osób m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Starego Miasta, Zagórowa, Brudzewa i Koła. Młodzi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji (wzięło w nich udział ponad 70 osób) będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat.

Każdego roku tuż przed Festiwalem wspieramy merytorycznie dzieci i młodzież, organizując warsztaty z profesjonalnymi trenerkami. Trzydniowe spotkanie to świetnie i twórczo spędzony czas na doskonaleniu emisji głosu, dykcji, prezentacji scenicznej i oczywiście interpretacji piosenek.

Jeśli macie ochotę na rozśpiewane popołudnie i spotkanie z wokalnymi talentami, zapraszamy na Festiwal. Posłuchajmy razem, każdy z pewnością będzie miał swojego faworyta lub faworytkę. Wyniki ogłosimy ok. 17.00.

Tradycyjnie prezentacjom będzie przyglądała się komisja artystyczna. W tym roku gościmy:

– Izabelę Zalewską – doświadczoną wokalistkę, dyrygentkę chóralną oraz nauczycielkę śpiewu, laureatkę programu telewizyjnego „Szansa na Sukces Opole 2020”, a także Nagrody Publiczności w koncercie DEBIUTY na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2020,

– Monikę Urlik – polską piosenkarkę wykonująca muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel. W 2011 r. była półfinalistką programu rozrywkowego TVP2 „The Voice of Poland”. W 2012 r. wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 „Bitwa na głosy”. W 2014 r. wydała debiutancki album studyjny pt. „Nie wie nikt”. W 2003 r. rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Zdobywczyni nagród m.in. na festiwalu TOPtrendy i Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka.

– Pawła Zielaka – muzyka, pedagoga, kompozytora, aranżera, dyrygenta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie.

Laureat Festiwalu zostanie zakwalifikowany do 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2024, organizowanego przez Koniński Dom Kultury, a także weźmie udział w eliminacjach do Finału.

Organizatorami 42. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowe są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Koninie, Koniński Dom Kultury.