Kwalifikacje wokalistów do 44. Festiwalu

Ponad pół tysiąca zgłoszeń wpłynęło w tym roku na przesłuchania wokalne do 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Jury prezentacje młodych artystów oceniać będzie od 28 lutego do 1 marca.

W komisji artystycznej zasiądą: dr hab. Anna Kamalska (przewodnicząca), Joanna Januszewska i Paweł Zielak (kierownik artystyczny Orkiestry Festiwalowej, aranżer). Nad pracami komisji czuwać będzie sekretarz Joanna Sypniewska.

– Obejrzymy 376 prezentacji z 5 europejskich krajów. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od polskich wykonawców, którzy reprezentować będą 118 miast – mówi Joanna Sypniewska, sekretarz jury.

Młodzi wokaliści oceniani będą w 6 kategoriach: mali debiutanci (do 8 lat), zespołu wokalne do lat 12, zespoły wokalne do lat 16 oraz wokaliści: 9-11 lat; 12-13 lat i 14-16 lat.

Najmłodszy uczestnik przesłuchań ma 6 lat. Jest nią Ula z Królikowa.

Listę wokalistów, z  którymi spotkamy się w Koninie w czerwcu, opublikujemy 1 marca, po zakończeniu obrad jury.

Zakwalifikowani do Festiwalu artyści, informację o szczegółach czerwcowych przesłuchań, otrzymają także na maila.

44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca odbędzie się w Koninie od 5 do 9 czerwca.

Trzymamy za Was bardzo mocno kciuki!

Więcej o jury

Komisja artystyczna w składzie: dr hab. Anna Kamalska (przewodnicząca), Joanna Januszewska, Paweł Zielak (kierownik artystyczny Orkiestry Festiwalowej, aranżer) i sekretarz Joanna Sypniewska oceniać Was będą podczas przesłuchań wokalnych do 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Przesłuchania odbędą się od 28 lutego do 1 marca.

dr hab. Anna Kamalska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, poetka, pedagog. Rodowita krośnianka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako pedagog pracuje prawie 20 lat. W Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa wykłada m.in. interpretację piosenki, improwizację jazzową i śpiew. W styczniu 2019 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Anna Kamalska była solistka zespołu Brathanki. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Beatą Kozidrak i zespołem Bajm. W 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki wokalnej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a płyta „Skrawki życia” z miniaturami wokalnymi, którą nagrała w 2012 roku, była dziełem artystycznym dysertacji doktorskiej.

Joanna Januszewska

Absolwentka studiów I i II stopnia wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2014 roku ukończyła również wyższe studia magisterskie na wydziale filologii angielskiej, uzyskując tytuł magistra. Jako nauczyciel śpiewu pracowała między innymi w Stowarzyszeniu Muzycznym im. S. M. Stoińskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz Niepublicznej Szkole Muzyki Rozrywkowej I i II stopnia w Lublinie.

Brała także udział w szkoleniach nauczycielskich poświęconych metodzie FLOW PHONATION z Dominiką Płonką oraz Physiological Voice Training wg Dr Huberta Noe, Flow Phonation z Magdaleną Sekułą Lemberger i Magdaleną Kiznkiewicz. Podczas pobytu w Los Angeles miała także przyjemność pracować nad swoim głosem z Kathleen Riggs (córką Setha Riggs’a, założyciela metody Speech Level Singing i trenerką wokalną takich gwiazd jak Ozzy Ozbourne, Nicole Richie czy Dua Lipa) oraz Jasonem Catronem (były trener wokalny w Brett Manning Studios).

Paweł Zielak

Saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie gry na saksofonie jazzowym oraz kompozycji i aranżacji.

Stypendysta Instytutu Jazzu na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Teatralnych w Graz w Austrii.

Twórca wyjątkowych aranżacji na płytę warszawskiego chóru jazzowego „Jazz City Choir”, laureata nagrody specjalnej na festiwalu Jazz Nad Odrą 2011. Grał w „Silesia Jazz Orchestra” pod batutą wybitnej amerykańskiej kompozytor Marii Schneider podczas festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2012.

Jako saksofonista występował w programie telewizyjnym „Jaka to melodia”, grał w zespołach Andrzeja Piasecznego, Marka Kościkiewicza, Nocnej Zmiany Bluesa, Kukla Band.

Obecnie koncertuje z przyjaciółmi w formacjach jazzowych oraz współtworzy projekty w nurcie muzyki gospel. Występuje z wybitnymi artystami z kraju, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Od 2008 roku związany z Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca w Koninie jako aranżer, a obecnie także jako dyrygent Orkiestry Festiwalowej.

Joanna Sypniewska

W Konińskim Domu Kultury pracuje w dziale promocji i komunikacji. Jest z-ca kierownika działu impresaryjnego, koordynatorem projektu edukacyjnego Akademia Filmowa w Kinie Centrum.

Ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętnością Społecznych w Poznaniu oraz Wyższą Szkołę Kadr Menedżerskich w Koninie.

Przez 15 lat pracowała w mediach w prasie, radiu, telewizji. Konferansjer podczas wydarzeń kulturalnych.