22 marca odbył się Powiatowy Finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej imienia Elżbiety Połczyńskiej.

    Czworo uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie będzie reprezentować powiat koniński w finale wojewódzkim konkursu.

    Do szczebla powiatowego olimpiady zakwalifikowało się w tym roku dwudziestu uczniów: osiemnaścioro z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie oraz dwoje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

    Olimpiadę rozpoczął o godzinie 9.30 pisemny test ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego. Uczestnicy odpowiedzieli na 40 pytań z zakresu sprzedaży konsumenckiej, prawa ochrony konkurencji i konsumentów, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, a także z przepisów prawa: bankowego, turystycznego, telekomunikacyjnego czy ubezpieczeniowego.

    Sześcioro uczestników otrzymało dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę konińskiego. Laureatami zostali:

1.    Patryk Kałużny

2.    Marcelina Nowakowska

3.    Sonia Kałużna

4.    Agata Kubacka

5.    Aleksandra Berger

z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie oraz

6.    Wiktor Kłosowski

z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

    Czworo uczestników z największą liczbą punktów będzie reprezentować powiat koniński w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 17 kwietnia w Poznaniu.