Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone każdego roku 2 kwietnia. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat osób z autyzmem i uwrażliwianie na ich problemy związane z codziennym funkcjonowaniem.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego włączają się w akcję szkolną pod hasłem: „Solidarni z autyzmem”. W ramach tej inicjatywy zostaną przeprowadzone zajęcia przybliżające tematykę autyzmu, m.in:. filmy edukacyjne, warsztaty. Z naszej inicjatywy most im. Józefa Piłsudskiego w dniach od 01.04.2024 r. do 12.04.2024 r. zostanie podświetlony na niebiesko.

Ponadto, uczniowie wykonali prace plastyczne, które zostaną wyeksponowane w Centrum Handlowym Galeria nad Jeziorem. Wystawę prac plastycznych uczniów z autyzmem będzie można oglądać w dniach 5-12.-4.2024.

9 kwietnia o godzinie 10.00 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie, zorganizuje happening ulicami starej części miasta Konina na Plac Wolności. W przemarszu wezmą udział uczniowie z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami, rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele.

Bezpieczeństwo naszym uczestnikom podczas przemarszu zapewnią klasy mundurowe Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie oraz Komenda Miejskiej Policji w Koninie.

Na Placu zaplanowane są zajęcia sportowe i spotkanie z zaproszonymi gośćmi z innych szkół i przedszkoli oraz z władzami miasta Konina.

Na miejscu odbędą się zabawy ruchowe pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego pod hasłem NIEBIESKA OLIMPIADA.

Z poważaniem

Dyrekcja SOSW Konin i organizatorzy happeningu