Uczniowie klas gastronomicznych w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie wielokrotnie stawali już na podium konkursów gastronomicznych. 

I tym razem na ogólnopolskim konkursie kulinarnym stanęli na podium  i to na 2 miejscu. W Warszawie odbył się wielki finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Sztuka mięsa 2.

 7 osobowa międzyklasowa ekipa z klas gastronomicznych miała za zadanie przygotować dania z wieprzowiny. 

Przystawka to pierogi z szarpaną wieprzową łopatką, gotowaną 10h, sosem daktylowo-kawowym, marynowaną cebulką, oliwą ziołową i sianem z warzyw

Danie główne to tradycyjne żeberka w sosie miodowo-cebulowym, z pure selerowo chrzanowym, sosem malinowo-ślwikowym oraz kulką ziemniaczana serową oraz burak karmelizowany.

Jury pod przewodnictwem Chefa Łukasza Konika przyznało ZSEU w ŻYCHLINIE 2 miejsce. Szkoła otrzymała

voucher na kwotę 3500zł z pewnością pozwoli na fantastyczne gastro zakupy.

Zosia Lewandowska (1 tż), Zuzia Malczyk (2tża), Amelka Rejniak (2tżb), Julka Pawlak (3 tż), Kuba Jacolik (3tż), Oliwia Marszalska (3tż) i Marta Mitulska (4tż) z pewnością stanowili świetny team, który zaprowadził ich na 2 miejsce podium. Drużynę przygotowała pani Katarzyna Hryciuk. Jednak kiedy jedna ekipa gastronomiczna podbijała Warszawę klasa 2 btż oraz uczniowie Maria Łukasiewicz, Filip Kaczmarek, Krzysztof Jacolik i Jakub Jacolik pod opieką pań Moniki Niespodziańskiej przygotowywali owocowy na Charytatywny Bal Marzeń Fundacji „Podaj Dalej” im. Dr

 JANASZKA. Wspaniałe arbuzowe dekoracje przygotował nasz wielokrotnie nagradzany na konkursach carvingowych uczeń Bartek Michalak z klasy 5tżp. Kolejny rok kiedy szkoła wspiera to fantastyczne wydarzenie, a uczniowie mogą pokazać swoje niezwykłe umiejętności.

Aktywność nauczycieli i uczniów żychlińskiego ” gastronomika” pokazuje na jak wysokim poziomie kształci młodzież.

Pozdrawiam Katarzyna Hryciuk