Uczniowie klas gastronomicznych ZSEU w Żychlinie gotowali z kucharzem z gwiazdkowej restauracji, a jednocześnie absolwentem szkoły

DANIEL OLCZAK to absolwent technikum żywienia rocznik 2013 Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie.

Życie pisze różne scenariusze, nigdy nie wiadomo dokąd pasja Nas zaprowadzi. 

Swoją karierę po szkole rozpoczął w Toruniu w Restauracji LOFT79 pod okiem Szefa Kuchni Zenona Hołubowskiego, a następnie Szefa Kuchni Rafała Prędoty.

W 2016 roku wyjechał  wschodnie wybrzeże Szkocji – Kirkcadly gdzie trafił do Restauracji Koku Shi ( Japońska Restauracja Fusion). Po latach eksperymentowania, łączeniu smaków udało mu się zdobyć nagrodę Najlepszego Kucharza Kuchni Azjatyckiej w Centralnej Szkocji. Zostałrównież Executive Head Chef , dla czterech Restauracji Koku Shi w Szkocji.

Po długiej przygodzie z kuchnią Japońską zdecydował się aplikować do The Kitchin – Restauracja z 1 gwiazdką Michelin w Edynburgu. Szef Kuchni Tom Kitchin dał mu szanse na rozwój w jednej z jego restauracji ” KORA by Tom Kitchin”. Restauracja ta wpisana jest w przewodnik Michelin, oraz ma przyznaną nagrodę 2AA Rossette ( Rozeta AA to nagroda przyznawana za doskonałość kulinarną w Wielkiej Brytanii  i Irlandii.) Jak o sobie mówi: „Dla mnie, chłopaka z małej rodzinnej miejscowości Zagórów otworzyła się kolejna brama do współpracy z ikonami Brytyjskiej Gastronomii.” Po 11 latach powrócił podczas urlopu w mury swojej starej szkoły. Ze spontanicznego komentarza na social media, wspólnie z Panią Katarzyną Hryciuk zorganizował warsztaty kulinarne dla młodzieży z profilu gastronomicznego. Z wielką radością wspólnie z uczniami  miał okazję zaprezentować namiastkę umiejętności, które zdobywał przez lata. 

Czas w Żychlinie to nie tylko niezwykłe spotkanie z uczniami, ale spotkanie z wychowawcą, nauczycielami, dyrekcją, mnóstwo wspomnień i niezapomniany spacer po szkole. To spotkanie z pewnością było wielkim wydarzeniem dla szkoły jak i samego Daniel, dlatego też są już plany, że koniecznie musimy kontynuować te wyjątkowe spotkania.