Mobilna międzygminna wystawa edukacyjna „80. Rocznica Bitwy o Anglię”.

Zadanie było realizowane na terenie powiatu konińskiego: 5 gmin miejsko – wiejskich (Golina, Kleczew, Rychwał, Sompolno, Ślesin), 9 gmin wiejskich (Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Krzymów, Rzgów, Skulsk, Stare Miasto, Wierzbinek, Wilczyn). Grupę docelową stanowili mieszkańcy powiatu konińskiego, w szczególności młodzież i uczniowie szkół. Realizacja zadania miała na celu dostarczenie grupie docelowej informacji o Polakach, lotnikach uczestniczących w Bitwie o Anglię (było ich ok 150, nie tylko tych „Nielicznych” z książki Dywizjon 303 Arkadego Fiedlera), poprzez prezentacje ich relacji oraz wspomnień z Bitwy, które rozproszone są po wielu książkach. Realizowane zadanie było działaniem przekazującym wiedzę o pięknych postaciach lotników, których patriotyczne postawy mogą być wzorem dla współczesnych.

Wystawa dotarła do miejsc, gdzie kontakt mieszkańców z przedsięwzięciami popularyzującymi dziedzictwo o znaczeniu narodowym jest ograniczone. Zadanie poszerzyło dostęp do oferty kulturalnej o wysokiej wartości edukacyjnej.

Do tej pory Fundacja podejmowała pro bono liczne inicjatywy związane z przekazywaniem wiedzy o wkładzie polskich pilotów w zwycięstwo nad nazistami. We współpracy z kinami przy okazji emisji filmu Dywizjon 303. Historia Prawdziwa, organizowane były prezentacje oraz pokazy eksponatów z epoki, będących na wyposażeniu pilotów. Prezentowane były losy naszych lotników. Fundacja uczestniczyła w piknikach patriotycznych, była inicjatorem renowacji Pomnika Lotników w Koninie, oraz wystawy plenerowej na 100 lecie Lotnictwa Polskiego.