Sylwia na gali Polsatu- Konin stanął za mną murem. To niesamowite, kiedy czujesz jak konininianie przesyłają Ci tyle pozytywnej energii. Jestem bardzo wzruszona – powiedziała po występie Sylwia Dziardziel, instruktor śpiewu z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Artystka, wokalistka zespołu 1ONE, wystąpiła podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu.

Podczas gali w Katowicach wystąpiły gwiazdy zagranicznej oraz polskiej estrady. Tuż po północy na scenie pojawił się zespół 1ONE z wokalistką Sylwią Dziardziel. Siłą zespołu jest przyjaźń dwóch kobiet Agi Malickiej, instrumenty klawiszowe, autorki muzyki i tekstów większości utworów 1ONE oraz Sylwii Dziardziel, stojących na przodzie zespołu. Podczas koncertu konińska piosenkarka zaśpiewała cover AC/DC „Highway to Hell”.

Sylwia Dziardziel od dawna śpiewa w zespołach rockowych. Na co dzień pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, gdzie uczy śpiewu, a także prowadzi Akademię Wokalną MDK. Spod jej skrzydeł wyszły również Papilotki, które mają na koncie kilka nagród.

– Otrzymałam wiele słów uznania po występie. Nie nadążam z odpisywaniem i oddzwanianiem. Cieszę się, że tak wiele osób mi kibicuje – powiedziała Sylwia Dziardziel.

O występie w Katowicach dowiedziała się miesiąc wcześniej. Myślała, że to żart.

Sylwia Dziardziel występuje z zespołem 1ONE od kilku lat, w 2019 roku w Los Angeles nagrali płytę, a w 2020 planowali trasę koncertową po Stanach. Niestety pandemia pokrzyżowała plany.

Sylwestrowy występ zapamięta na długo. – Nie miałam czasu na tremę. Cały czas się coś działo. To był piękny koncert – dodaje.

Fot. Wojciech Ziemski