Dobiega końca realizacja projektu Konińskiej Izby Gospodarczej „EKOlogicznie myślę i działam”. Jego realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2021 r., a projekt kierował swe działania do mieszkańców oraz organizacji społecznych z trzech gmin powiatu konińskiego: Kazimierza Biskupiego, Kleczewa i Kramska. Ostatnim zaplanowanym przedsięwzięciem w ramach projektu była akcja „EKO-LATO”, która idealnie wpisała się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń w projektowych gminach.

Okazją do zaprezentowania produktów przez regionalnych rzemieślników i rękodzielników stały się trzy zorganizowane przez KIG „Jarmarki EKOróżności”. Wiklina, ceramika, biżuteria, rzeźba, miody, szydełkowe dekoracje czy ekotorby to tylko niektóre produkty, które można było podziwiać na zaprezentowanych stoiskach.

Akcja „Pomagamy, sprzątamy” – to trzy akcje porządkowe lasów i wsi leżących na terenie projektowych gmin, w które włączyli się mieszkańcy Kazimierza Biskupiego, Kleczewa i Kramska wraz z druhami OSP oraz członkami innych lokalnych organizacji.

Trzy Rajdy Rowerowe były doskonałą okazją do podjęcia aktywnej formy wypoczynku i co ważne uświadomienia sobie jakie walory turystyczne posiada powiat koniński.

Podsumowując projekt KIG serdecznie dziękujemy Włodarzom zaangażowanym w projekt gmin: Kazimierza Biskupiego, Kleczewa i Kramska, pracownikom urzędów gmin, instytucjom gminnym, stowarzyszeniom lokalnym oraz przede wszystkim mieszkańcom za fantastyczną współpracę i Państwa zaangażowanie w realizację tego wspólnego przedsięwzięcia.

Konińska Izba Gospodarcza

Artykuł promocyjny