NOC BIBLIOTEK 2023 za nami📚🥰!

Hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek brzmi: „Absurd nie czytać” i oczywiście zgadzamy się z tym, ale my dodajemy więcej, ponieważ jeszcze nasze genialne dzieci i młodzież piszą!!!

Wspaniałą przygodę rozpoczęliśmy w bibliotece o 17:00 otwierając akcję powitaniem i spotkaniem z rewelacyjną ekipą z Centrum Kreatywności Edu-Czar wyczarowując świecące nocą slimy. Było intensywnie i edukacyjnie! Podziwialiśmy również taniec tytułowej bohaterki Wednesday w wykonaniu naszej czytelniczki Karolinki. Następnie w Parku Miejskim w genialnych nastrojach świętowaliśmy przy ognisku. Kolejna dawka atrakcji czekała na starszych uczestników po powrocie do biblioteki. Oglądaliśmy filmy (zekranizowane na podstawie książek) i rozwiązywaliśmy straszne zagadki o książkowych bohaterach i skoro akcja promująca czytelnictwo to… uwaga NAPISALIŚMY LEGENDĘ O BIBLIOTECE! Wyszło megafantastycznie i w sumie prawdziwie. A najbardziej wytrwali spali w bibliotece, zapisując noc z 29 na 30 września pierwszym nocowaniem w historii naszej książnicy. W parku podczas spotkania nad bezpieczeństwem czuwała niezawodna jednostka OSP Sompolno oraz Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie. Odwiedził nas również Burmistrz Roman Bednarek wspierając kolejną NOC BIBLIOTEK.

Jesteście WSPANIALI❤️. Ogromnie z całego serca dziękujemy za liczne przybycie i zaangażowanie (już w pierwszym dniu po informacji o wydarzeniu musieliśmy zamknąć listę z powodu braku miejsc). Jak zawsze nasze niezawodne mamy dziękujemy za nieocenioną pomoc, pyszne owoce 😀 jesteście niezastąpione i cieszymy się, że jesteście z nami.

A my już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną nockę 🥰.

Dyrektor Katarzyna Janicka oraz Współpracownicy!