#ZieloneKorytarze#kolejnyetap#zmianywcentrum

🟢 Przystąpiliśmy do realizacji Zielonego Podwórka Miejskiego 🌱 przy ul. Dworcowej.

⏺Dzięki dofinansowaniu na nasz projekt „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie”, które otrzymaliśmy od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy #EOG oraz z #budżetupaństwa zmieniamy teren znajdujący się przy ul. Dworcowej.

⏺ Pojawią się tu rabaty z licznymi nasadzeniami, a także elementy małej architektury: ławki z donicą na zieleń, ławki z pergolą oraz zielona donica z funkcją RED BOX.

⏺ Dobór roślin spełnia tematyczne założenia pt. „zapach, barwa”. Doznań zapachowych od wiosny do jesieni będą dostarczać przede wszystkim takie rośliny jak róża 🌹„Street Dance” oraz wiciokrzew pomorski „Serotina”. Natomiast barwa związana będzie zarówno z różnorodnością kolorystyki kwiatów, jak i liści niektórych gatunków roślin 🌿.

________

🟢 Projekt „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie”, realizowany jest w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, korzysta z dofinansowania o wartości prawie 8,7 mln zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz ponad 1,5 mln zł otrzymanego z budżetu państwa.

#Konin_ZieloneMiastoEnergii I #EOG I #ZielonyKonin | #ZieloneKorytarzeMiejskie | #eeagrants | #funduszenorweskieieog