Po heavy metalu czas na rocka ! Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie 23 lutego o godz. 19 wypełni się dźwiękami gitar, perkusji i mocnych głosów. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MDK.

W trakcie drugiej już odsłony Kuźni Rocka, której współorganizatorem jest Fundacja Ekokultura wystąpi 5 zespołów reprezentujących szeroki przekrój muzyki rockowej.

Imago– to poznański zespół założony w listopadzie 2020 roku. W skład zespołu wchodzą: Jarek Szczeciński, Tadeusz Sowiński i Łukasz Nowakowski. Imago tworzą muzycy związani z takimi składami jak: Gomor, Pennera, Hook, Na Alabatrosie, Mairess, Lev TT czy Szumni.

Porcelain Pandora to świeży skład dający nowe życie starym i zapomnianym gatunkom z rodziny gothic rocka. W ciężkim brzmieniu i oryginalnych autorskich tekstach słychać inspiracje związane z tematyką okultyzmu, wampiryzmu i nostalgii. Tym razem z na nowo zaaranżowanym repertuarem Porcelain Pandora wprowadzi słuchaczy w ponury oraz tajemniczy klimat.

Supernova – zespół rzucający słuchaczom uderzenie rocka i funku. Uczuciowe teksty, okraszone nutą sarkazmu, mocny łamany bit, bogate partie basowe i przestrzenna gitara dają powiew świeżości zachowując vibe zespołów z lat 70-tych i 80-tych.

Freedom Square to zespół skupiony na sile przyjaźni. – ,, friendship is magic” ( My little Pony). Zrodziła ich piwnica w starym Koninie, gdzie od przesterów umierały im uszy. Jak mówią grają ,,Konin Punk”(sic!) .

Frant – gra w rytmie speedbluesa i rythm’n’metalu. Jak sami o sobie mówią, trzech obwoźnych komediantów broni wykutego przez Swaroga buzdyganu biesa. Na początku było ich czterech, ale wiatr przemian sprawił, że komediantów zostało trzech. Wracają po prawie dwuletniej przerwie, a prowadzi ich przebiegły hulaka, słowiański bożek Frant.

Nie może Was tam zabraknąć ! Jedyna taka Kuźnia Rocka tylko w MDK !