Wczoraj odbył się turniej kibiców zorganizowany przez fanów Górnika Konin. Tym razem zawody odbyły się na hali w podkonińskiej Golinie i uczestniczyło w nich 8 drużyn, w tym oprócz naszej reprezentacji i chłopaków z Sompolna, zaproszone ekipy: Ostrovia Ostrów Wlkp., Gwardia Koszalin, Włocłavia Włocławek, Falubaz Zielona Góra, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań reprezentowany przez FC Piła.

W rywalizacji w piłkę nożną w finale drużyna Górnika Konin zmierzyła się z Sao Boys, zwyciężając to spotkanie i finalnie również cały turniej. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Jagiellonii Białystok, która po bezbramkowym remisie pokonała w rzutach karnych ekipę Piły. W międzyczasie na hali odbyły się także inne sportowe rywalizacje. I tak w przeciąganiu liny zwyciężyła ekipa Falubazu, w podnoszeniu sztangi najlepszy był reprezentant Jagi, z kolei w uderzeniach bokserskich na automacie najwięcej punktów zdobyła delegacja Włocłavii Włocławek.

Turniej oczywiście był organizowany w formule „od kibiców dla kibiców”, stąd uniknęliśmy przypadkowych gapiów, a przez cały dzień sportowych zmagań przez halę w Golinie przewinęło się na pewno ok. 250-300 osób. Hala sportowa przyozdobiona została oczywiście kibicowskimi barwami, o głośny doping dla swoich reprezentacji zadbali kibice na trybunach, a po zakończeniu rozgrywek odbyło się tradycyjnie wręczenie pucharów, dyplomów i drobnych upominków. Był też czas na pamiątkowe fotki, a chętni mogli nabyć gadżety kibicowskie, z których cały zysk zostanie przekazany na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Koninie.

W tym miejscu kibice Górnika Konin dziękują wszystkim przybyłym ekipom za wizytę i sportową rywalizację. Osobne podziękowania także dla ekipy Sao Boys z Sompolna za wsparcie w organizacji turnieju.

Słowa podziękowania kierujemy również do Burmistrza Gminy Golina p. Mirosława Durczyńskiego i dyrektor hali sportowej w Golinie p. Żanety Matlewskiej oraz firm lub właścicieli: Kanapkowo-Konin, zakład Vin-Kon S.A., Warriors GYM, odżywki SFD Konin , Catering Ryszard Golimowski, wszystkim Paniom pomagającym w części gastronomicznej, obsłudze spikerskiej, sędziowskiej i medycznej, a także każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji tego wydarzenia.

górnik.konin.pl