❗Przyłączamy się do projektu Radio ESKA „Eska – Razem przeciw depresji” – ogólnopolskiej, edukacyjnej kampanii społecznej o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. 🧒👧

W trosce o zdrowie psychiczne i bezpieczeństwo chcemy zaproponować wsparcie i pomoc przede wszystkim młodym ludziom, ale też ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom.

Kampania „Razem Przeciw Depresji” za główny cel przyjmuje upowszechnienie wiedzy na temat choroby, możliwych przyczyn jej powstawania, sposobów leczenia i profilaktyki.

Według danych UNICEF, co siódme dziecko na świecie zmaga się z problemami psychicznymi. W Polsce aż 630 tys. dzieci potrzebuje stałego wsparcia specjalistów.

W ramach kampanii „Razem przeciw depresji” działa specjalna strona internetowa www.eska.pl/razemprzeciwdepresjimiastokonin/

Można na niej zobaczyć wywiady dotyczące depresji z ambasadorami akcji: Kamą, Jankesem i Rudym, posłuchać podcastów z psycholog i psychotraumatolog – Mają Pisarek, obejrzeć i włączyć się w interaktywny film 🎥 oraz znaleźć ciekawe artykuły nt. depresji.

Na stronie znajdują się również dane instytucji, które świadczą pomoc w naszym mieście osobom z takimi problemami.