Po ponad ćwierć wieku znów mamy złoty medal w skokach przez przeszkody 🏇! Uczennica II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie Antonina Kucharska zdobyła 1. miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski kat. Juniorzy (135 cm) 2024. Zawodniczka, jej dwie koleżanki z klubu jeździeckiego, ich rodzice i trener spotkali się z prezydentem Konina Piotr Korytkowski.

Antonia Kucharska zapisze się w sportowych kronikach Konina, ponieważ jest autorką historycznego sukcesu. Zdobyła złoto w konkurencji skoków przez przeszkody juniorów, co wcześniej udało się jej trenerowi Mateuszowi Michalakowi w 1998 roku. Zawodniczka została powołana do reprezentacji Polski na rok 2024, wcześniej zasilała kadrę Wielkopolski. Ma swoim koncie wiele wygranych konkursów na zawodach ogólnopolskich, międzynarodowych oraz regionalnych.

Złoto ma na swoim koncie też Adriana Czarnecka, która była najlepsza na Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików na dużych koniach 2024. Adriana uczy się w szkole podstawowej w Skulsku, ale trenuje pod okiem trenera Mateusza Michalaka w podkonińskim Klubie Jeździeckim „Jolly Jumper”. Była powołana do kadry Wielkopolski w latach 2022-2023.

Z dumą podczas spotkania z prezydentem mówiła o swoich osiągnięciach najmłodsza z tej trójki zawodniczek – 10-letnia Helena Michalak. Helena jest zdobywczynią 9. miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski 2024 gr A0-kuce, uczy się w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie. Była nominowana do kadry Wielkopolski na rok 2023.

Prezydent, wspólnie z Janusz Lipiński – dyrektorem sztandarowej konińskiej imprezy Zawodów Jeździeckich Konin Cup oraz z zawodniczkami, ustalił, że będą one ambasadorkami Konin CUP 2024. ❤❤❤