Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie w obiektywie konińskich fotografików Zdzisława Siwika i Marcina Olińskiego, będzie tematem jednej z wystaw 4. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2024. Na wernisaż zapraszamy do Strefy K Konińskiego Domu Kultury, 26 kwietnia o godz. 17.00.

– Pokażemy 25 zdjęć w dużych formatach prezentujących Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie od 2011 roku. Będzie to okazja, żeby przypomnieć sobie i porównać, przed tegorocznym festiwalem, jak wyglądał on w przeszłości. Będą to zdjęcia z Amfiteatru, zza kulis, z finałów w Konińskim Domu Kultury i w Oskardzie, z korowodu oraz z ostatnich festiwali, które odbyły się na dużej scenie na placu Wolności – mówi Zdzisław Siwik z Konińskiego Domu Kultury.

Wystawę w KDK będzie można oglądać do 14 czerwca.

Wystawa FOCUS na FESTIWAL to jedna z kilku wystaw w ramach Festiwalu Fotograficznego, którego organizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów.

Wystawy fotograficzne członków klubu będzie można zobaczyć także w Parku Chopina, na Bulwarze Nadwarciańskim czy na placu Niepodległości w Koninie. W Muzeum Okręgowym w Koninie będzie można obejrzeć również wystawę „Słoń leśny w obiektywie”.

Do zobaczenia w obiektywie!