Nastolatki z konińskich szkół podstawowych wzięły udział w zorganizowanych przez Konińską Radę Kobiet w Konińskim Domu Kultury wzmacniających warsztatach. Tematykę wskazały same dziewczyny wypełniając przygotowane dla nich wcześniej ankiety. To właśnie o ważnych dla nich sprawach mogły dziś porozmawiać ze specjalistkami.

Karolina Bartkowiak – pedagog, arteterapeuta, trener umiejętności społecznych – mówiła o umiejętnościach interpersonalnych, komunikacji i budowaniu relacji. Dziewczyny chętnie włączyły się w dyskusję o swojej codzienności, wyrażaniu siebie, swoich potrzebach i ograniczeniach.

Jako druga rozmawiała z nimi Iwona Michalak- Jędrzejczak ( psychoterapeuta). Ten blok dotyczył rozwoju osobistego, pewności siebie, samoakceptacji. W tym obszarze okazało się jak wiele pytań, wątpliwości mają nastolatki.

Jak powiedziała Iwona Michalak- Jędrzejczak według raportu Mądre Głowy 65% nastolatków ma niską samoocenę, co niezaprzeczalnie wpływa na to jak żyją, jakie budują relacje.

– Doceniam otwartość młodych ludzi, zaangażowanie, refleksyjność i dzielenie się tym co trudne – dodała psycholog.

O oszczędzaniu, finansach, zakładaniu konta mówiła Marzena Karbowiak, dyrektorka banku PKO SA. Co ciekawe większość dziewczyn w tym wieku ma już swoje konta, ale chętnie rozmawiały na temat różnorodnych sposobów oszczędzania.

Natomiast Klaudia Mierzwińska – psychoterapeutka- szeroko przedstawiła temat zarządzania stresem. Między innymi wymieniła kilka świetnych metod na to jak sobie z nim radzić.

Oprócz części warsztatowej dziewczyny mogły również skorzystać z porad makijażystek czy trenerów personalnych. Porozmawiały z Olą – plastyczką, Kasią Piasecką robiącą cuda na drutach i makijażystką Marysią Ziomek. W holu KDK stanęło też stoisko Fabryki Pereł, firmy Avon, Xtreme Fitness Gyms, i Klubu Przedsiębiorczości Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Nie mogło zabraknąć ścianki przygotowanej przez firmę Proarti.

Na koniec odbyło się losowanie niespodzianek ufundowanych przez przyjaciół KRK.

– Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak świetnym odzewem ze strony dziewczyn. Na pewno ideę warsztatów będziemy kontynuować – powiedziała Olga Żaryn, przewodnicząca KRK.