Od 10 lat Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie organizuje Zaczarowany Dzień Dziecka. W tym roku impreza odbywa się w ramach obchodów 40-lecia placówki. ,,Witajcie w naszej bajce” odbędzie się w Parku im. F. Chopina w Koninie. . Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Konina.

,,Zaczarowany Dzień Dziecka” rozpocznie się od godz. 13.

Wśród atrakcji m.in.: koncert  w wykonaniu Akademii Wokalnej MDK, rodzinne gry i zabawy, konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych, pokaz iluzjonistyczny, darmowe dmuchańce, strefa baniek mydlanek, warsztaty malowania z gipsu, food trucki.

Tradycyjnie od godziny 13.00 dzieci z rodzicami wezmą udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez Przedszkole numer 1, 4 i 8; Fundację Otwarcie i Fundację Podaj Dalej, Stowarzyszenie Gepetto, Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich, Szkołę Open Mind, Akademię Piłkarską Reissa, CDN Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną, Dom Pomocy Społecznej w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie.

W tym roku będziemy wspólnie bawić się w bajkowej krainie Akademii Pana Kleksa. Nasz Dzień Dziecka to frajda dla dzieci, a dla Rodziców wspaniała okazja, aby twórczo spędzić czas ze swoim pociechami, bawiąc się i rywalizując. W parku nie zabraknie również tradycyjnych, festynowych atrakcji takich jak: stoiska handlowe i gastronomiczne. Przygotowaliśmy różnorodne warsztaty, rozgrywki oraz czytanie bajek. Na scenie będą się odbywać występy artystyczne, a wieczorem koncert w wykonaniu Wojowników Światła, prowadzonych przez Sylwię Dziardziel.

W między czasie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie super nagród.

Zapraszamy wszystkich serdecznie ! Będzie pięknie i bajecznie !