Znamy finalistów II edycji konkursu „EKOKAMERA”.

Po raz drugi rozdane zostały „EKOKAMERY”. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród jego laureatom odbyło się dziś w Ośrodku Edukacji Leśnej w Grodźcu.

Finał II edycji konkursu „EKOKAMERA” odbył się  pod hasłem „Już czas! Nakręcamy się na las””. Konkurs zorganizowano, aby promować trwałą, zrównoważoną i wielofunkcyjną gospodarkę leśną w nawiązaniu do 100-lecia istnienia PGL Lasy Państwowe oraz pracy polskich leśników. W tym celu, przed jego uczestnikami postawiono zadanie polegające na nakręceniu 60-sekundowego filmiku obrazującego codzienną pracę leśnika.

Wyzwanie to podjęli uczniowie 13 szkół z powiatu konińskiego i miasta Konina nadsyłając 39 filmów nawiązujących do tematu konkursu. Zgodnie z jego regulaminem, zrealizowane obrazy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych uczestników: uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Na zaplanowany 7 czerwca finał II edycji EKOKAMERY zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy. Spotkanie w Ośrodku Edukacji Leśnej w Grodźcu rozpoczęło się od ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród jego laureatom.

Decyzją jury, tegorocznymi zwycięzcami konkursu EKOKAMERA „Już czas! Nakręcamy się na las” zostały: Społeczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Lipicach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie. Zdobywcy pierwszych miejsc uhonorowani zostali statuetkami „EKOKAMERY”.

Nagrody za miejsce drugie przypadły: Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Królikowie oraz Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie. Z trzecią lokatą udział w konkursie zakończyły: Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Grabienicach a także Zespół Szkół im. M. Kopernika w Koninie Nagrodę specjalną, przyznaną za kreatywność otrzymała jedna z drużyn ze  Społecznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Lipicach.

– „Finaliści konkursu zostali obdarowani wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Zwycięskie szkoły otrzymały: mikroskopy cyfrowe, mikroskopy, kompasy a także  mikrofony bezprzewodowe oraz zestaw piłek do piłki nożnej. Na autorów nagrodzonych filmów czekały aparaty INSTAX, smartwatche oraz słuchawki bezprzewodowe, a praca ich opiekunów została doceniona bonami upominkowymi. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli finalistom: Starosta Koniński Katarzyna Fryza, Wójt Gminy Grodziec Mariusz Woźniak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodziec Waldemar Cierniak oraz w imieniu Prezydenta Miasta Konina – Anna Kaszkowiak-Sypniewska, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, każdy z uczestników konkursu został nagrodzony butelką filtrującą oraz dyplomem” – poinformowała Agnieszka Rączka inspektor w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w konińskim starostwie.

Po emocjach związanych z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, na uczestników konkursu „EKOKAMERA” czekały jeszcze ekologiczne warsztaty, konkursy i gra terenowa. Dobrą zabawę w Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec umilił poczęstunek przygotowany przez KGW Sołectwa Królików oraz KGW Sołectwa Junno.