12 października o godz. 11.00 otworzyliśmy oficjalnie wystawę zatytułowaną „Barwy naszego życia”.

Wystawione prace są efektem realizacji terapii plastycznej, prowadzonej w Domu Dziennego Pobytu Senior + w Sompolnie przez Panią Agnieszkę Wiśniewską. Artystki-malarki wykonując swe dzieła wkładają całe serce i ogromną pasję przy okazji miło spędzając czas.

Wspaniałe kobiety, dzięki którym możemy oglądać obrazy, opowiadały o etapach powstawania prac, o wzajemnej współpracy nie kryjąc wzruszenia i sympatii do współuczestników oraz opiekunów.

Prezentowane prace wyszły z pod rąk: Marianny Sławińskiej, Marianny Dębińskiej, Anny Janickiej-Gorzeniak, Krystyny Mańkowskiej, Kazimiery Michalskiej oraz Zofii Perszke.Dopełnieniem uroczystości stało się wystawienie spektaklu teatralnego „Zemsta” Aleksandra Fredry przez niezwykle utalentowanych seniorów w ramach terapii teatralnej prowadzonej przez Pana Andrzeja Prętnickiego.

W 20 minutowej sztuce zaprezentował się teatr o nowej nazwie „Młodzi duchem” w składzie: Marianna Dębińska, Zygmunt Teodorczyk, Józef Kubiak, Alicja Przybyłowska, Tomasz Majewski oraz Andrzej Prętnicki – instruktor i reżyser.

Dziękujemy za możliwość obcowania ze sztuką Panu Tomaszowi Majewskiemu Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sompolnie, Panu Andrzejowi Prętnickiemu Radnemu Rady Miejskiej w Sompolnie oraz wspaniałym ludziom, którzy tworzą piękno i dzielą się nim, tak abyśmy mogli korzystać wspólnie i integrować społeczeństwo!

Wystawę można zobaczyć w bibliotece w godzinach otwarcia do 3 listopada.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie