Szykujcie się na nowy ElectroNOT z najlepszymi

BOKKA, RYSY, Skalpel, Boarding Pass– tak mocny muzyczny skład pojawi się podczas pierwszej odsłony Festiwalu ElectroNOT. CKiS DK Oskard zaprasza 14 i 15 października 2022 r. do klubokawiarni na wieczory wypełnione elektronicznymi brzmieniami.

W programie Festiwalu znajdzie się również miejsce na street art, czyli wystawę konińskiego artysty Karola Drzewieckiego zatytułowaną „Są takie oczy, które nie śpią w nocy”.

14 października

Boarding Pass

g. 20.00

Boarding Pass to DJ i producent a przede wszystkim muzyk. Wywodzi się ze sceny indie rockowej, na jakiej grał wcześniej. Opiera swoje sety na stylistyce minimalowej i tech-housowej, dogrywając czasem do tego dźwięki gitary. Rezydent Schronu, uczestniczył czynnie w wielu lokalnych festiwalach. W przeciągu niezwykle intensywnych lat grania miał okazję zaprezentować się z takimi artystami jak: VSK, NTFO, Ruede Hagelstein, NTO czy Claptone. Razem z Theo Kojakiem tworzą duet KOREA.

BOKKA

g. 22.00

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Zespół nie potrzebował imion i nazwisk (twarze skrywane pod maskami), by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 2 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów, dzięki czemu koncertują również poza granicami kraju.

W 2022 r. BOKKA powróciła w zupełnie nowej odsłonie, prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album „Blood Moon”. Album, stworzony na podstawie scenariusza filmowego zabiera słuchacza w fikcyjną podróż do dnia końca świata. Filmowa aura pozwoliła przenieść się zespołowi w nowe rejony i wykorzystać m.in. brzmienia orkiestrowo-symfoniczne, flety, klarnety, oboje czy fagoty.

15 października

RYSY

g. 20.00

Warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii.

Premiera debiutanckiego singla „Ego” (z gościnnym udziałem Justyny Święs) odbyła się 4 maja 2015 r., a już 4 września – nakładem niezależnej wytwórni U Know Me Records – ukazał się debiutancki longplay „Traveler”. Dotychczasowy dorobek wydawniczy zamyka „Father” EP z 30 grudnia 2016 r., zawierający utwory „Father” oraz „Crystal Love”.

Od początku swojej działalności zespół skupiał się mocno na aktywności koncertowej. Duet gościł na największych polskich festiwalach a skład koncertowy był często poszerzany o wokalistów, którzy pojawili się na płycie „Traveler” (Justyna Święs, Baasch i Piotr Zioła).

RYSY szybko zdobyły uznanie w świecie polskiej muzyki alternatywnej. Pomimo tych sukcesów zespół zawiesił działalność 30 stycznia 2017 r. Reaktywacja nastąpiła 31 grudnia 2020 r. wraz z premierą singla „4GET” – tytułowego utworu z albumu, który ukazał się na wiosnę 2021 r. Na nowym materiale artyści idą o krok dalej pod względem przestrzenności, głębi i emocjonalnego przekazu zawartego w ich muzyce. Album „4GET” jest pełen masywnych basów i pompujących bębnów zanurzonych w charakterystycznej dla duetu melancholii. Za wydanie płyty odpowiedzialna jest nowo powstała oficyna Dyspensa Records.

Skalpel

g. 22.00

Skalpel od lat łączą inspirację lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Pierwsze dwa wydawnictwa duetu: „Skalpel” i „Konfusion” nagrane dla wytwórni Ninja Tune, zaowocowały znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez Pitchfork, The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie.

Płyty z katalogu Ninja Tune zaliczane są dziś do klasyki jazztroniki, zaś kolejne „Transit” (2014) i „Highlight” (2020) to wyśmienita aktualizacja i modyfikacja unikalnego analogowo-cyfrowego brzmienia duetu. Ta ostatnia pozycja na świecie ukazała się we współpracy z kultową oficyną !K7 Records (m.in Tosca, Tricky). Towarzyszyło jej cyfrowe wydawnictwo z remiksami autorstwa Hani Rani, Catz’ n Dogz i Hatti Vatti.

Albumy Skalpela trafiały na polską listę bestsellerów Olis (ostatni „Highlight” z 2020 na miejsce 13), zaś winylowe edycje wykupują kolekcjonerzy z najdalszych zakątków globu. W serwisach cyfrowych ich utwory mają miliony odsłuchów na całym świecie (w samym Spotify ponad 25 mln streamów).

Laureaci takich nagród jak Paszport Polityki, Człowiek ze Złotym Uchem, Wrocławska Nagroda Artystyczna, wyróżnieni nominacjami do Fryderyka jak i BBC Gilles Peterson Award.

Muzycznym wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa konińskiego artysty Karola Drzewieckiego pt. „Są takie oczy, które nie śpią w nocy”.

Karol Drzewiecki jest absolwentem Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W swojej malarskiej twórczości umiejętnie łączy estetykę street-artu z pop-artem. Za pomocą sztuki Drzewiecki nie tylko podejmuje aktualne, angażujące go tematy społeczno-kulturowe, ale również bada wzajemne relacje form i kolorów zestawionych ze sobą na płótnie w rozmaitych konfiguracjach. Jedną z najważniejszych inspiracji artysty jest dynamika i ruch, zarówno w kontekście tematu przedstawienia malarskiego, jak i ekspresyjnej stylistyki dzieła.

Karol Drzewiecki jest finalistą 5. edycji Międzynarodowego Projektu Artystycznego PincPonc „A Day on Earth”. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych zarówno w Polsce, jak i na terenie Europy. Rekordzista 18. Aukcji Młodej Sztuki w domu aukcyjnym DESA Unicum (2012 r.).

Mecenasem Festiwalu jest firma FORTIS.