W czwartkowe przedpołudnie (29.09.2022 r.) dzieci z konińskich przedszkoli zobaczyły niezwykle emocjonujący spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „W miejskiej dżungli”, w którym wystąpili aktorzy Teatru Katarynka.

Bohaterowie przedstawienia: Kataryniarz z Papugą, Policjan

Bohaterowie przedstawienia: Kataryniarz z Papugą, Policjant, Łucja, Odrzutowy Gienio, Śmieciojadek, Wioletta, Strażak w trakcie występu podkreślali kwestie bezpieczeństwa dzieci. Dzieci poznały numer alarmowy 112, zobaczyły akcje strażaka i Pana Policjanta wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulice.

Na przykładzie nierozważnej Łucji i zabawnego kierowcy – Gienia, zobaczyły do czego może dojść na ulicy przez nieuwagę. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie, która w zabawny sposób pozwoliła poznać dzieciom przepisy ruchu drogowego, nauczyć się bezpiecznych zachowań na drodze i podczas pożaru. pokazujemy jak należy zachować się podczas pożaru.

Autorami muzyki do bajki „W miejskiej dżungli” są Jakub Czachor i Paweł Penksa.Dziękujemy przesympatycznym aktorom Teatru Katarynka Agacie i Grzegorzowi za świetny występ!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie jest beneficjentem Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność. Dofinansowano przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W ramach projektu MBP w Koninie realizuje w latach 2022-2023 zadanie BLISKOteka.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie