Rusza kolejna miejska inwestycja. Przy modernizowanym stadionie przy ul. Dmowskiego za niespełna milion złotych powstanie nowy parking. Tym samym modernizowany obiekt będzie miał we wrześniu parking na miarę potrzeb.

Umowę z wykonawcą w obecności prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego, który wizytował we wtorek (24 maja) modernizowany stadion, podpisała dyrektorka MOSIR w Koninie Ewa Kulczyńska. – To ważne uzupełnienie prowadzonej modernizacji stadionu przy Dmowskiego. Trudno wyobrazić sobie to miejsce bez dobrego parkingu. Cieszę się, że włodarze miasta dostrzegli potrzebę remontu także tego miejsca i wkrótce mieszkańców Konina cieszyć będzie wysokiej klasy obiekt piłkarski oraz porządny parking – mów Ewa Kulczyńska, dyrektorka MOSIR w Koninie.

Satysfakcji z podpisania umowy na kolejną inwestycję, która posłuży piłkarzom, trenerom i rodzicom młodych adeptów piłkarstwa nie ukrywał także prezydent Konina. – Jesteśmy właśnie po kolejnej radzie budowy. Rozpoczęło się układanie sztucznej nawierzchni na jednym z trzech budowanych boisk stadionu, na którego remont pozyskaliśmy pieniądze z Ministerstwa Sportu. Myśląc perspektywicznie, już na etapie przygotowywania dokumentacji MOSiR podzielił zadanie na dwie części. Cieszę się, że obie – czyli stadion i parking – zrealizujemy niemal w tym samym czasie – podkreślał prezydent Piotr Korytkowski.

Wykonawcą budowy parkingu za kwotę 948 330 zł będzie DROMEX Firma Handlowo – Usługowa Roboty Drogowo – Budowlane Robert Pleśnierowicz. Za tę kwotę w sąsiedztwie stadionu powstanie 77 miejsc parkingowych, w tym 6 dla osób
z niepełnosprawnością oraz dwa miejsca dla autokarów.

Stadion im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego to najstarszy obiekt sportowy w mieście. Koniński MOSiR, który zarządza obiektem świętuje w tym roku 40-lecie działalności.

(Tekst MOSiR Konin, zdj. Mirosław Jurgielewicz)