Najstarszy i największy festiwal dziecięcy w Europie – 43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Oprócz zmagań konkursowych młodych wokalistów i tancerzy z Polski i zagranicy, festiwal to wiele atrakcji, do udziału w których zapraszamy mieszkańców Konina i okolic.

W tym roku zatańczy i zaśpiewa w nim 2700 młodych artystów z Polski i zagranicy. To będzie niesamowita eksplozja młodzieńczej pasji i talentów! Zapraszamy mieszkańców Konina i okolic do udziału w festiwalowych wydarzeniach, które są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Sobota, 3 czerwca zapraszamy wszystkich przyjaciół festiwalu do udziału w korowodzie uczestników, który ruszy o 17.00 sprzed Konińskiego Domu Kultury. Wokaliści i tancerze przejdą ulicą Dworcową, Trasą Warszawską i Wojska Polskiego na plac Wolności. Przy Moście Toruńskim przywita ich Prezydent Konina, Piotr Korytkowski. O godz. 18.00 rozpocznie się wręczanie nagród na scenie głównej, a o 19.15 ruszy część oficjalna Koncertu Galowego. Poprowadzi go Tomasz Kammel. Festiwal będzie można obejrzeć na żywo w Internecie na stronie WP.pl.