Regaty XX Mistrzostwa Okręgu w ramach GPJK zorganizowane przez Okręgowy Związek Żeglarski  ,UKS „Delfin” Ślesin oraz  Klub Żeglarski Old – Boat Keya” odbyły się 24 września 2022 r. w tym roku w kolejności klubu  organizatorana regat jeziorze Ślesińskim   na przystani  Marina Ślesin przy słonecznej pogodzie i w dobrych  warunkach atmosferycznych oraz niewielkich  szkwałach i raczej średnio wiejącym wietrze i przyjazej ale już jesiennej temperaturze powietrza . 

Klasyfikacją objęte były trzy biegi  w którym uczestniczyło 29 załóg w 9 klasach z udziałem 82 żeglarzy. Regaty otworzył V-ce Prezydent Miasta Konina Witold Nowak w asyscie Burmistrza  Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego ,Prezesa KnOZŻ Romana Latanowicza ,Komandora Regat Marcina Bryla , Dyrektor MOSiR Ewy Kulczyńskiej i Sędziego regat Anny Zimnej.


Regaty zakończone wręczeniem pucharów , dyplomów – ciepłym posiłkiem w postaci grochówki wojskowej , a na koniec biesiadą przy ogisku i grilu oraz szantami.


Zabezpieczenie regat dla ścigających się jachtów asekurowały drużyna  OSP z Ślesina oraz OSP Gosławice, która nie  miały dużo pracy na wodzie ponieważ nie było konieczności w tych warunkach pogodowych w stawianiu  przewróconych mniejszych jachtów  ale za to w  o osłonie pływających uczestników regat przed szybko pływającymi jachtami motorowymi i skuterami na trasie regat.

Puchary i dyplomy Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego otrzymały załogi za zajęcie w I,II,III miejsca w regatach a w pozostałych miejscach medale i dyplomy wręczone osobiście na zakończenie regat przez Prezydenta wg. wyników przedstawionych poniżej.


Regaty sędziowała – sędzia regatowy Anna Zimna w asyscie pomocnika sędziego Hetke Norbert

Z żeglarskim pozdrowieniem
Prezes KnOZŻ
Roman Latanowicz

Mistrzostwa Okręgu 2022 KNOZŻ 24 WRZEŚNIA

T1

 1. RYSZARD LEWICKI
 2. SEBASTIAN ZARADZKI
 3. MACIEJ STROIWĄS

T2

 1. JACEK OLEJNICZAK UKS DELFIN ŚLESIN
 2. BARTEK JAKUBOWSKI

T3.

 1. ANDRZEJ KUBERSKI
 2. JAROSŁAW OLEJNICZAK
 3. ROMAN LATANOWICZ

KECZ

 1. WALISZEWSKI KRZYSZTOF UKS DELFIN ŚLESIN

OMEGA SPORT

 1. MACIEJ HETKE
 2. CHMIELEWSKI KACPER UKS DELFIN

OPEN

1.WRZESIŃSKI RAFAŁ

2. JANCZEWSKI MATEUSZ UKS DELFIN

3. ROBERT PALPUCHOWSKI

OPTIMIST

 1. XAWER CZECHOWSKI
 2. ADAM ZARADZKI
 3. PIOTR BIŃKOWSKI
 4. JEREMI CZECHOWSKI
 5. JULIA OLKIEWICZ UKS DELFIN ŚLESIN
 6. MATEUSZ MIKUSIŃSKI
 7. 7. KLAUDIA LIS
 8. ANTONI KRZYŻANOWSKI
 9. HELENA GOŁĘBIEWSKA

470

 1. KACPER GĘBICKI UKS DELFIN
 2. WRÓBEL SZYMON

LASER

 1. STANISŁAW GAJDZIŃSKI
 2. SZYMON WOZNIAK
 3. FRANCISZEK KOSIOREK

.