Regaty XX Mistrzostwa Okręgu w ramach GPJK zorganizowane przez Okręgowy Związek Żeglarski ,UKS „Delfin” Ślesin oraz Klub Żeglarski Old – Boat Keya” odbyły się 24 września 2022 r. w tym roku w kolejności klubu organizatorana regat jeziorze Ślesińskim na przystani Marina Ślesin przy słonecznej pogodzie i w dobrych warunkach atmosferycznych oraz niewielkich szkwałach i raczej średnio wiejącym wietrze i przyjazej ale już jesiennej temperaturze powietrza .
Klasyfikacją objęte były trzy biegi w którym uczestniczyło 29 załóg w 9 klasach z udziałem 82 żeglarzy. Regaty otworzył V-ce Prezydent Miasta Konina Witold Nowak w asyscie Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego ,Prezesa KnOZŻ Romana Latanowicza ,Komandora Regat Marcina Bryla , Dyrektor MOSiR Ewy Kulczyńskiej i Sędziego regat Anny Zimnej.
Regaty zakończone wręczeniem pucharów , dyplomów – ciepłym posiłkiem w postaci grochówki wojskowej , a na koniec biesiadą przy ogisku i grilu oraz szantami.
Zabezpieczenie regat dla ścigających się jachtów asekurowały drużyna OSP z Ślesina oraz OSP Gosławice, która nie miały dużo pracy na wodzie ponieważ nie było konieczności w tych warunkach pogodowych w stawianiu przewróconych mniejszych jachtów ale za to w o osłonie pływających uczestników regat przed szybko pływającymi jachtami motorowymi i skuterami na trasie regat.
Puchary i dyplomy Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego otrzymały załogi za zajęcie w I,II,III miejsca w regatach a w pozostałych miejscach medale i dyplomy wręczone osobiście na zakończenie regat przez Prezydenta wg. wyników przedstawionych poniżej.
Regaty sędziowała – sędzia regatowy Anna Zimna w asyscie pomocnika sędziego Hetke Norbert
Z żeglarskim pozdrowieniem
Prezes KnOZŻ
Roman Latanowicz
Mistrzostwa Okręgu 2022 KNOZŻ 24 WRZEŚNIA
T1
- RYSZARD LEWICKI
- SEBASTIAN ZARADZKI
- MACIEJ STROIWĄS
T2
- JACEK OLEJNICZAK UKS DELFIN ŚLESIN
- BARTEK JAKUBOWSKI
T3.
- ANDRZEJ KUBERSKI
- JAROSŁAW OLEJNICZAK
- ROMAN LATANOWICZ
KECZ
- WALISZEWSKI KRZYSZTOF UKS DELFIN ŚLESIN
OMEGA SPORT
- MACIEJ HETKE
- CHMIELEWSKI KACPER UKS DELFIN
OPEN
1.WRZESIŃSKI RAFAŁ
2. JANCZEWSKI MATEUSZ UKS DELFIN
3. ROBERT PALPUCHOWSKI
OPTIMIST
- XAWER CZECHOWSKI
- ADAM ZARADZKI
- PIOTR BIŃKOWSKI
- JEREMI CZECHOWSKI
- JULIA OLKIEWICZ UKS DELFIN ŚLESIN
- MATEUSZ MIKUSIŃSKI
- 7. KLAUDIA LIS
- ANTONI KRZYŻANOWSKI
- HELENA GOŁĘBIEWSKA
470
- KACPER GĘBICKI UKS DELFIN
- WRÓBEL SZYMON
LASER
- STANISŁAW GAJDZIŃSKI
- SZYMON WOZNIAK
- FRANCISZEK KOSIOREK
.