Wystawa prac absolwentów PLSP w Kościelcu –  DYPLOMY 2022

Od kilku już lat, w pierwszym miesiącu roku, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na wystawę prac z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.

W tym roku 27 stycznia o g. 18:00 w CKiS przy ul. Okólnej 47a w Koninie odbędzie się otwarcie wystawy absolwentów PLSP w Kościelcu –  DYPLOMY 2022. Zaprezentowane zostaną najlepsze prace dyplomowe z zakresu projektowania graficznego (prezentacje multimedialne) oraz plakaty i aneks z malarstwa, które były elementem części praktycznej egzaminu dyplomowego w 2022 roku.

Promotorami prezentowanych prac są: mgr Marta Sztuba, mgr Rita Drabina, mgr Jacek Chodorowski i mgr Agnieszka Arasimowicz.

AUTORZY PRAC:

multimedialne prezentacje prac dyplomowych: Jagoda Karpińska, Gabriela Marciniak, Weronika Szczepaniak, Aleksandra Trzuskolas, Sara Wótkiewicz, Natalia Zduńczyk,

plakaty: Żaklina Bąbka, Alicja Bryl, Wiktoria Grabowiec, Wiktoria Hudzińska, Julia Jankowska, Jagoda Karpińska, Patrycja Lis, Gabriela Marciniak, Dagmara Rachuba, Milena Stipanović, Weronika Szczepaniak, Magdalena Tomczyk, Aleksandra Trzuskolas, Aneta Walaszczak, Laura Wilińska, Sara Maria Wótkiewicz, Kinga Zawadzka, Natalia Zduńczyk,

aneks do dyplomu: cykl obrazów olejnych na płótnie – Weronika Szczepaniak.

Obrony prac dyplomowych w liceum plastycznym to nie tylko zwieńczenie nauki, ale i niezwykłe, znaczące wydarzenie – zarówno dla uczniów, jak i promotorów. Bez względu na wybrane temat czy formę, ostatnia klasa liceum to dla uczniów czas wymagający szczególnego zaangażowania, ogromu pracy i przede wszystkim podejmowania decyzji, w jaki sposób wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności, aby efekty swojej twórczości przygotować na najwyższym artystycznym poziomie.

Dyplom stanowi sumę doświadczeń gromadzonych przez każdego z uczniów podczas nauki w szkole, dlatego też każda z zaprezentowanych praca jest inna – niezwykła i wyjątkowa.

Ta ciekawa ekspozycja autorstwa młodych, utalentowanych twórców potrwa do 17 lutego 2023 r. Zapraszamy do zwiedzania od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-18.00.

W imieniu młodych artystów i ich pedagogów serdecznie zapraszamy!