Zapraszam na spotkanie dookoła projektu „Zakopany Krajobraz”, które odbędzie się w siedzibie OSP Roztoka , nazywanej w pewnych kręgach „Strażą Widmo” – bardzo fajne miejsce!

Zapraszamy wszystkie osoby, które zostały przesiedlone ze swoich domów przez kopalnię węgla brunatnego oraz tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o naszym projekcie.

Spotykamy się 23 października (sobota), o godzinie 16.00. miejsce: OSP Roztoka, ul: Roztoka 20, Kleczew.W ramach projektu „Zakopany krajobraz” pracujemy nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię. Pragniemy uchwycić historię tych miejsc, pokazać przeszłość regionu z drugiej strony – prywatnych opowieści, doświadczeń i wspomnień.

Zależy nam aby nie był to jedynie zapis historii wielkiego przemysłu, ale przede wszystkim zbiór prywatnych doświadczeń mieszkańców i ich świadectwa.

Projekt tworzą: Diana Lelonek, Mateusz Krzesiński, Monika Marciniak.Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura w drodze”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Monika Marcianiak