25 października 2021 r. miała miejsce wizyta Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego oraz delegacji MPEC – Konin Sp. z o.o. w ciepłowni geotermalnej G-TERM ENERGY Sp. z o. o. w Stargardzie.

Wizyta ta miała na celu zapoznanie się z pracującą instalacją geotermalną, która w ostatnim czasie wzbogaciła się o kolejne otwory eksploatacyjne (dwa wydobywcze i dwa zatłaczające) oraz dodatkowy układ technologiczny służący do odbioru ciepła z wody geotermalnej. Doświadczenia zdobyte przez zespół eksploatujący ciepłownię w Stargardzie są cenne i będą pomocne przy eksploatacji przyszłej ciepłowni geotermalnej budowanej w Koninie, ponieważ parametry wody są dla obu lokalizacji zbliżone.

Wydobywana w Stargardzie woda termalna (solanka) z utworów Jury Dolnej ma temperaturę ok. 84°C, a jej zasolenie przekracza 140 g/dm3. Wysokie zasolenie jest istotnym czynnikiem wpływającym na materiał z jakiego wykonane są instalacje i urządzenia oraz na ich bieżącą eksploatację. MPEC – Konin po raz pierwszy  będzie eksploatował własne źródło geotermalne i chce wykorzystać doświadczenia zdobyte przez G-TERM ENERGY.

Piotr Korytkowski oraz współpracownikami z MPEC – Konin Sp. z o.o. miałem okazję odwiedzić ciepłownię geotermalną G-TERM ENERGY Sp. z o. o. w Stargardzie.

Więcej: https://www.mpec.konin.pl/…/geotermalna-wymiana…

MPEC Konin