Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie 8 października o godz.19, odbędzie się premiera spektaklu „Związek Otwarty”. Spektakl ma charakter charytatywny. Całkowity koszt ze sprzedaży cegiełek (które są biletami wstępu) zostanie przekazany na rzecz Miejsca Dobra w Koninie ( pomoc dla Ukraińców mieszkających na naszym terenie). Cegiełki można nabyć w trzech instytucjach: Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie i Miejscu Dobra w Koninie (cena minimalna 30zł).

Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla, stworzył komedię „Związek otwarty” wraz z żoną Franką Rame. Jest to tekst pisany o małżeństwie przez małżeństwo.

Wspólne małżeńskie życie, zdrada i jej konsekwencje to temat w literaturze stary i znany każdemu z nas. Wielu twórców o nim pisało ale niewielu z nich udało się go opowiedzieć w sposób niebanalny, nieco pikantny, a zarazem nad wyraz dowcipny.

To wszystko i dużo więcej znajdą Państwo w spektaklu „ Związek otwarty”, którego reżyserem jest Bartłomiej Nowosielski ( na co dzień aktor Teatru Ateneum w Warszawie),a w role małżonków wcielają się aktorzy łódzkich teatrów: Magdalena Drewnowska i pochodzący z Konina Rafał Dąbrowski.

Gwarantujemy świetną rozrywkę na najwyższym poziomie przy udziale publiczności, która stając się częścią spektaklu nie pozostaje obojętna na problemy bohaterów, a śmiechom nie będzie końca…