Dzisiejszy dzień kończy się szczęśliwie dla żeglarzy z regionu konińskiego.

Słoneczną październikową sobotę 9 października spędzili na wodzie Jeziora Gosławickiego startując w Regatach Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 2021 r. zamykających cykl regat Grand Prix Jezior Konińskich w sezonie 2021 r.

Organizatorem regat był Klub Żeglarski Energetyk Konin i była to (przed)ostatnia okazja do startu na naszych wodach.

W zimowych okolicznościach odbędzie się jeszcze ostatnia w całej Polsce żeglarska impreza w sezonie 2021 r., o czym więcej na końcu wpisu!Zmienny i niestabilny w sile wschodni wiatr pozwolił rozegrać 3 regatowe biegi na trasie o kształcie zbliżonym do okręgu wyznaczonej przez boje 1., 2. i 3.

Do rywalizacji stanęły jachty w klasach Open, Turystyczna I, II i III oraz Omega Sport. Wśród załóg reprezentujących klasę Open trzem spośród czterech, które stawiły się na starcie, udało się ukończyć rywalizację zdobywając odpowiednio miejsca:

I: Rafał Wrzesiński z załogą,

II: Tomasz Grzybowski z załogą,

III: Piotr Pęcherski z załogą.

W klasach turystycznych okazało się startować najwięcej załóg.Tak rywalizacja w klasie T1 doprowadziła do zajęcia miejsc:

I: Ryszard Lewicki z załogą,

II: Sebastian Zaradzki z załogą,

III: Maciej Stroiwąs z załogą,

IV: Jakub Grzelak z załogą,

V: Rafał Pogodski z załogą.

Wyniki w klasie T2 przedstawiają się następująco:

I: Stanisław Wapniarski z załogą,I

II: Jacek Olejniczak z załogą,

III: Andrzej Kuberski z załogą,

IV: Marek Olkowski z załogą,

V: Rafał Świderski z załogą.

Najmniej liczną turystyczną klasę T3 reprezentowały 3 załogi, które rywalizując o miejsca na podium uzyskały końcowo rezultaty:

I: Paweł Czajkowski z załogą,

II: Piotr Budner z załogą,

III: Roman Latanowicz z załogą.

W klasie Omega Sport do startu stanęły 2 załogi, z czego tylko jedna została zaklasyfikowana, co pozwoliło zdobyć miejsce I Mateuszowi Szczepaniakowi z załogą. Mateusz Matełko Szczepaniak zdobył również Puchar dla Najmłodszego Sternika Regat! Gratulujemy!

Dziękujemy za uczciwą sportową rywalizację i mamy nadzieję, że miło spędzony dzień zachęci żeglarzy do startów w regatach kolejnego cyklu GPJK w przyszłym Sezonie Żeglarskim 2022 r.

Zanim załogi i ich jachty zapadną w zimowy sen w oczekiwaniu na rozpoczęcie nowego sezonu żeglarskiego, już teraz zapraszamy wszystkich amatorów, profesjonalistów i sympatyków żeglarstwa na tradycyjne Zimowe Regaty Barbórkowe 2021 r. – prawdziwe wyzwanie dla adeptów żeglarskiej sztuki.Do zobaczenia na wodzie!

Klub Żeglarski „Energetyk”